×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nowa ustawa o zatrudnieniu faworyzuje w poszukiwaniu pracy mniejszości seksualne

  • Autor: PAP/AKC
  • 6 mar 2023 22:07

Obowiązująca od marca w Hiszpanii nowa ustawa o zatrudnieniu faworyzuje w poszukiwaniu pracy osoby należące do mniejszości seksualnych - zauważa w poniedziałek dziennik “La Razon”.

Nowa ustawa o zatrudnieniu faworyzuje w poszukiwaniu pracy mniejszości seksualne
Zgodnie z nowym prawem Państwowe Publiczne Służby Zatrudnienia mają "w sposób priorytetowy" zajmować się wszystkimi tymi grupami w poszukiwaniu zatrudnienia (fot. PIxabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak odnotowała madrycka prawicowa gazeta, zgodnie z nową regulacją urzędy pracy powinny dawać priorytet w poszukiwaniu zatrudnienia członkom społeczności LGBT, "ze szczególnym uwzględnieniem osób transpłciowych".

Gazeta podała, że wśród uprzywilejowanych grup są też ofiary przemocy domowej, niepełnosprawni i osoby z zaburzeniami rozwoju, w szczególności autystyczne.

Zgodnie z nowym prawem Państwowe Publiczne Służby Zatrudnienia (SEPE) mają "w sposób priorytetowy" zajmować się wszystkimi tymi grupami w poszukiwaniu zatrudnienia.

Problem jednak, jak twierdzi "La Razon", stanowi fakt, że tylko w przypadku osób ze środowiska LGBT nie jest wymagane przedstawianie żadnych zaświadczeń, że należą one do grona mniejszości seksualnych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowa ustawa o zatrudnieniu faworyzuje w poszukiwaniu pracy mniejszości seksualne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA