PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Niższe podatki, ZUS dla małych firm. Oto propozycje programowe Porozumienia

  • Autor: PAP/jk
  • 21 maj 2022 13:19

Radykalne ułatwienie dostępu do broni, dobrowolny ZUS dla małych przedsiębiorców, możliwość odpisu składki zdrowotnej od podatku - to m.in. propozycje programowe Porozumienia, które podczas sobotniego wystąpienia na konwencji krajowej partii przedstawił jej przewodniczący Jarosław Gowin.

Niższe podatki, ZUS dla małych firm. Oto propozycje programowe Porozumienia
Jedną z propozycji Porozumienia jest reforma ZUS płaconego przez mikro- i małych przedsiębiorców (fot. twitter.com/MRPiT_GOV_PL)
REKLAMA

- Polska potrzebuje naszego głosu i naszego zaangażowania - mówił Gowin, opisując główne propozycje programowe Porozumienia dotyczące gospodarki.

- Po pierwsze proponujemy radykalne obniżenie podatku VAT z 23 do 15 proc., a w przypadku VAT za energię, artykuły dziecięce, usługi - z 8 do 5 proc. - wskazał, dodając, że te nowe stawki powinny obowiązywać przez najbliższe 5 lat.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kolejną propozycją Porozumienia jest reforma ZUS płaconego przez mikro- i małych przedsiębiorców. - Konieczne jest wprowadzenie dobrowolności ZUS. Niech przedsiębiorcy sami decydują o tym, co zrobić ze swoimi pieniędzmi - podkreślił.

- Po trzecie, zobowiązujemy się, że po odsunięciu PiS od władzy naprawimy to, co zepsuł Polski Ład, czyli przede wszystkim przywrócimy dla przedsiębiorców możliwość odpisu składki zdrowotnej od podatku - mówił.

Czwartą propozycją partii Gowina jest, by Komisja Nadzoru Finansowego wydała rekomendację dla banków, aby oprocentowanie kredytów było wyższe od oprocentowania depozytów o nie więcej niż 3 punkty procentowe.

Jak mówił, piątym postulatem Porozumienia jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego i pakiet na rzecz rolnictwa.

- Postulujemy, by zerowy VAT na żywność obowiązywał do końca inflacji, to można osiągnąć poprzez odpowiednie negocjacje z Komisją Europejską - powiedział.

Dodał, że ponadto rząd powinien walczyć, by unijne wymogi dotyczące ochrony środowiska związane z produkcją rolniczą nie były nadmiernie restrykcyjne i nie zagrażały bezpieczeństwu żywnościowemu, a także przekazać grunty znajdujące się w zasobach Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa gminom, a za ich pośrednictwem lokalnym rolnikom.

Poza "piątką" postulatów gospodarczych, Gowin przedstawił także w sobotę propozycje dotyczące poprawy obronności kraju.

Wśród nich znalazły się m.in. postulaty, by cywilni posiadacze broni, tacy jak myśliwi i strzelcy sportowi, zostali włączeni w system obrony kraju, "radykalnego ułatwienia w dostępie do broni" i szeroko dostępnych kursów obsługi broni palnej, a także szkoleń wojskowych dla chętnych.

- Kolejny z naszych twardych postulatów to wpisanie przynależności Polski do NATO do polskiej konstytucji - opisywał, dodając, iż także decyzja o ewentualnym wyjściu z UE powinna być podjęta za zgodą większości dwóch trzecich głosów posłów i dwóch trzecich senatorów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Niższe podatki, ZUS dla małych firm. Oto propozycje programowe Porozumienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA