Niewykorzystany urlop przepadnie? Minister pracy stanowczo odpowiada

Niewykorzystany urlop przepadnie? Do pojawiających się doniesień na temat zmiany w Kodeksie pracy stanowczo odniosła się Elżbieta Rafalska. "Sezon ogórkowy ma się dobrze, stąd fantasmagorie w doniesieniach medialnych o zmianach w urlopach" - ucina dyskusję minister pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niewykorzystany urlop przepadnie? Minister pracy stanowczo odpowiada

Informacje o planowanych przez resort pracy zmianach w Kodeksie pracy wywołały burzę medialną. Znaleźć się wśród nich miało m.in.: ujednolicenie czasu trwania urlopu do 26 dni dla każdego - bez względu na wykształcenie czy staż pracy oraz wykorzystanie urlopu w danym roku kalendarzowym.

O sprawie pisaliśmy tutaj: Niewykorzystany urlop przepadnie. Zmiany w Kodeksie pracy

Związkowcy podnieśli alarm na łamach "SuperExpressu", określając tego rodzaju pomysły, jako "zamach na prawa pracowników".

- Nie ma naszej zgody na niekorzystne zmiany dla pracowników! Teraz często jest tak, że pracownik chce iść na urlop, a pracodawca nie chce go udzielić, nie można więc dodatkowo karać go przepadkiem dni wolnych. Zupełnym bezsensem jest też pomysł, aby urlop na żądanie był planowany. To się kłóci z jego ideą – oburzał się w rozmowie z portalem Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ.

Do tematu ostatecznie odniosła się sama minister pracy Elżbieta Rafalska, która ukróciła jednym wpisem wszelkie spekulacje na ten temat.

- Sezon ogórkowy ma się dobrze, stąd fantasmagorie w doniesieniach medialnych o zmianach w urlopach - napisała minister w serwisie społecznościowym, zapewniając jednocześnie, że rząd dba o pracowników i przeciwdziała patologiom na rynku pracy.

- Warto przypomnieć, że wprowadziliśmy minimalną stawkę godzinową, zlikwidowaliśmy subminimum w płacy minimalnej - wyliczyła Rafalska.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.