Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwiania cudzoziemcom pobytu w Polsce w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usłyszały cztery osoby, zatrzymane we wspólnej akcji CBŚP i Straży Granicznej.

- Według śledczych dzięki działaniom grupy ponad 600 cudzoziemców, m.in. obywateli Pakistanu, Syrii, Algierii, Iraku, Egiptu, Libii, Iranu i Indii, mogło przebywać na terenie naszego kraju wbrew przepisom.
- Zatrzymani pomagali im załatwić dokumenty pozwalające ubiegać się o zezwolenia na pobyt czasowy i pracę.
- Teraz grozi im do 5 lat więzienia.
Z informacji przekazanych przez Prokuraturę Krajową, Centralne Biuro Śledcze Policji i Nadwiślański Oddział Straży Granicznej wynika, że podczas wspólnie prowadzonych działań CBŚP Zarządu w Olsztynie oraz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej funkcjonariusze tych służb na polecenie prokuratora zatrzymali czterech członków zorganizowanej grupy zajmującej się przemytem cudzoziemców do Polski.
- W ostatnich dniach w Warszawie oraz jej najbliższej okolicy, ale także na północy Mazowsza policjanci CBŚP wspólnie ze Strażą Graniczną przeprowadzili działania, podczas których zatrzymano cztery osoby podejrzane m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie ułatwiali legalizację pobytu cudzoziemcom na terenie Polski - poinformowała rzecznik prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.
Czytaj więcej: Cudzoziemcy w Polsce. Nie tylko pracują, coraz chętniej wydają
Prokuratura podała, że zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego oraz ułatwiania pobytu cudzoziemcom na terytorium Polski w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kwalifikowane z art. 264a par. 1 kodeksu karnego. Grozi im do 5 lat więzienia.
Jak podaje CBŚP, członkowie grupy ułatwiali cudzoziemcom pobyt w Polsce m.in. poprzez organizowanie dokumentów pozwalających ubiegać się o zezwolenia na pobyt czasowy i pracę. Z informacji przekazanych przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej wynika, że zatrzymani reprezentowali również cudzoziemców w postępowaniach administracyjnych. - Według śledczych dzięki działaniom grupy ponad 600 cudzoziemców, m.in. obywateli Pakistanu, Syrii, Algierii, Iraku, Egiptu, Libii, Iranu i Indii, mogło przebywać na terenie naszego kraju wbrew przepisom - mówi rzecznik prasowa komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Dagmara Bielec-Janas.

KOMENTARZE (0)