PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Niebezpieczne tempo w pracy w Amazonie. Firma zaniża liczbę wypadków

  • Autor: PAP/JS
  • 26 lis 2019 18:58

Amazon przez lata starał się omijać obowiązujące w USA przepisy dotyczące BHP, by unikać odpowiedzialności za wypadki i zaniżać liczbę urazów doznawanych przez pracowników - donoszą amerykańskie media. Okres przedświąteczny wiąże się z najwyższą liczbą incydentów.

Niebezpieczne tempo w pracy w Amazonie. Firma zaniża liczbę wypadków
Adobe Stock
REKLAMA
  • Autorzy artykułu wiążą wysoki współczynnik urazów w pracy z narzucanymi przez Amazona długimi zmianami i normami dziennymi, monitorowanymi i analizowanymi przez firmowe oprogramowanie.
  • Według trojga byłych kierowników BHP Amazona, którzy zgodzili się anonimowo rozmawiać z dziennikarzami, do 2015 r. koncern nie ujawniał prawdziwej liczby wypadków podczas pracy.
  • Jeden ze specjalistów ds. bezpieczeństwa w miejscu pracy miał być instruowany przez przełożonych, aby podawał szacunkową liczbę wypadków, a nie dokładnie zewidencjonowane dane.

Zarzuty pod adresem koncernu Jeffa Bezosa sformułowali we wspólnym reportażu śledczym dziennikarze miesięcznika "The Atlantic" oraz wchodzącego w skład Center for Investigative Reporting serwisu Reveal. W publikacji popartej m.in. wewnętrznymi dokumentami firmy oraz rozmowami z jej byłymi kierownikami BHP opisali praktyki, jakich Amazon miał się przez lata dopuszczać w swoich placówkach.

Reporterzy Reveal dotarli do wewnętrznych sprawozdań dot. wypadków w pracy w 2018 r. z 23 spośród 110 centrów logistycznych Amazona w USA. Analiza wykazała, że na 100 pracowników przypadało przeciętnie 9,6 poważnych urazów - ponad dwa razy więcej niż ubiegłoroczna średnia branżowa 4 wypadków na 100 pracowników. Niektóre placówki trzymały ten lub niższy poziom, ale inne notowały nawet gorsze wyniki. W magazynie w Eastvale koło Los Angeles w 2018 r. miało dojść do ponad 16 incydentów, skutkujących przerwą w pracy lub ograniczeniem wymiaru obowiązków pracownika.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rzeczniczka koncernu Ashley Robinson odpowiedziała dziennikarzom, że wysokie współczynniki urazów są związane z wysokim standardem odnotowywania incydentów oraz ostrożnością przed dopuszczeniem ponownie do pracy przed pełną rekonwalescencją. Reveal zestawił te wyjaśnienia z odmiennymi doświadczeniami pracowników.

Czytaj też: Amazon zatrudni 9 tys. pracowników sezonowych na czas świąt

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Niebezpieczne tempo w pracy w Amazonie. Firma zaniża liczbę wypadków

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA