×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nie może ruszyć proces Amica Wronki przeciw Piotrowi Ikonowiczowi

  • Autor: PAP/rs
  • 18 paź 2017 13:15

Namawiam, by nie kupować produktów Amiki, bo ci ludzie mają krew na rękach – mówił na początku roku Piotr Ikonowicz, nawiązując do samobójstwa jednej z pracownic Amiki Wronki, która miała być ofiarą mobbingu. Firma pozwała za to Ikonowicza, w grudniu ma ruszyć proces.

Nie może ruszyć proces Amica Wronki przeciw Piotrowi Ikonowiczowi
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W Nowy Rok jedna z pracownic zatrudnionych w fabryce Amica Wronki popełniła samobójstwo. W zakładzie produkcyjnym pracowała cztery lata i - jak podawały lokalne media - niemal od początku opowiadała przyjaciołom i rodzinie, o złych relacjach z przełożonym, i o tym, że czuje się ofiarą mobbingu.

Po jej samobójstwie pikietę pod siedzibą Amiki zorganizował Piotr Ikonowicz, który mówił wówczas w mediach, że właściciele koncernu traktują załogę jak "inwentarz żywy".

- Stosunki pracy rozpoczynają się na wyzysku, a kończą na pomiataniu pracownikami. Można rzucić ochłap i traktować jak bydło. To jest pomiatanie ludźmi (...) Mamy do czynienia z dwoma zjawiskami: bezprzykładnym wyzyskiem i z mobbingiem wobec kobiet. To ja jednak namawiam, by nie kupować produktów Amiki, bo ci ludzie mają krew na rękach - mówił Ikonowicz.

Właśnie za te słowa pozew do sądu złożyli przedstawiciele Amiki; spółka domaga się m.in. przeprosin od Ikonowicza w prasie.

W środę przed poznańskim sądem okręgowym miał się rozpocząć proces w tej sprawie. Na rozprawie nie pojawił się jednak Ikonowicz, a sędzia Anna Goździewicz powiedziała, że ma wątpliwości, czy pozwany został w prawidłowy sposób powiadomiony o terminie rozprawy. Kolejny termin wyznaczono na 20 grudnia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nie może ruszyć proces Amica Wronki przeciw Piotrowi Ikonowiczowi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA