Nie ma porozumienia w CZD, pielęgniarki nie wykluczają zaostrzenia protestu

• Dziesiąty dzień w Centrum Zdrowia Dziecka trwa strajk pielęgniarek, które domagają się podwyżek i zwiększenia zatrudnienia.
• W czwartek,2 czerwca po spotkaniu z dyrekcją szpitala, pielęgniarki poinformowały, że nie wykluczają zaostrzenia formy protestu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie ma porozumienia w CZD, pielęgniarki nie wykluczają zaostrzenia protestu

PODZIEL SIĘ


Autor: pt/pap

2 cze 2016 20:16


Jak powiedziała dziennikarzom przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych w CZD Magdalena Nasiłowska, podczas czwartkowych rozmów dyrekcja szpitala nie przedstawiła strajkującym nowej propozycji, a jedynie "wirtualne rozwiązania".

Nasiłowska poinformowała, że w związku z tym pielęgniarki nie wykluczają zaostrzenia formy protestu. O szczegółach ma zdecydować jeszcze w czwartek zarząd związku. "Koleżanki zastanawiają się, jakie podjąć dalsze kroki" - powiedziała.

Rzeczniczka szpitala Katarzyna Gardzińska nie rozmawiała z dziennikarzami.

W środę w szpitalu prowadzono negocjacje z udziałem mediatorów; rozmowy przerwano późnym wieczorem, miały być wznowione w czwartek. W środę wieczorem Nasiłowska mówiła dziennikarzom, że większość punktów porozumienia została omówiona, a jeden pozostał sporny.

Pielęgniarki i położne z Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" rozpoczęły strajk 24 maja. Spór zbiorowy pielęgniarek z dyrekcją trwa od grudnia 2014 r

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.