×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Można dostać dwa dni wolnego i ulgę podatkową. Oto co trzeba zrobić

  • KDS
  • 15 mar 2023 15:27

Ulga podatkowa, której wysokość jest zależna od ilości oddanej krwi oraz nie jeden, a dwa dni wolnego (w dzień donacji i dzień później) - takie uprawnienia przysługują dawcom krwi. A tych jest w Polsce ponad pół miliona.

Można dostać dwa dni wolnego i ulgę podatkową. Oto co trzeba zrobić
Dawcy, którzy w danym roku podatkowym oddawali krew lub jej składniki mogą darowiznę uwzględnić w swoim zeznaniu podatkowym. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W Polsce co roku około pół miliona osób oddaje krew i jej składniki.
  • Od wybuchu pandemii za donację mają one prawdo nie do jednego, a dwóch dni wolnych. Teraz Sejm zdecydował, że zmiana ta zostanie na stałe. Nowe przepisy już zostały przyjęte.
  • Krwiodawcy mają również prawo do ulgi podatkowej. Dawcy, którzy w danym roku podatkowym oddawali krew lub jej składniki mogą darowiznę uwzględnić w swoim zeznaniu podatkowym. 

Odpowiedni wiek, waga, zdrowie - oto warunki, jakie musi spełnić krwiodawca

Każdy między 18. a 65. rokiem życia, kto waży minimum 50 kg i nie posiada żadnych przeciwwskazań medycznych może oddać krew lub jej składniki. Tytuł honorowego dawcy krwi przysługuje osobom, które bezpłatnie oddały krew i zostały zarejestrowane w jednostce organizacyjnej publicznej służby krwi (np. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub w szpitalu). Możliwe, że niebawem będzie w Polsce więcej honorowych krwiodawców, bowiem Sejm przyjął niedawno przepisy gwarantujące im więcej dni wolnych za donację.

– Osoby decydujące się na oddanie krwi wkrótce będą mogły liczyć m.in. na uzyskanie płatnego zwolnienia z pracy w dniu procedury oraz w dniu następnym (łącznie dwa dni). Zmiany zostały przyjęte przez Sejm 9 marca i ustawa została przekazana do podpisu prezydenta. Zmiany wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia – mówi Piotr Juszczyk, główny doradca podatkowy w firmie inFakt.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Można dostać dwa dni wolnego i ulgę podatkową. Oto co trzeba zrobić

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA