×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mniej kontroli, więcej śmiertelnych wypadków. Inspektorzy pracy podsumowali rok

  • Autor: PAP/AH
  • 15 lut 2023 19:56

394 osoby zostały w ub. roku poszkodowane w wypadkach przy pracy w woj. śląskim – wynika z informacji przekazanych w środę przez Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach Piotra Kalbrona. 53 zginęło podczas pracy.

Mniej kontroli, więcej śmiertelnych wypadków. Inspektorzy pracy podsumowali rok
Okręgowy Inspektor Pracy Piotr Kalbron przedstawił dane dotyczące działalności kontrolno-nadzorczej oraz prewencyjno-promocyjnej Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach w roku 2022. fot. mat. pras.
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Podczas środowej konferencji prasowej nt. działalności Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach w 2022 r. Kalbron podsumował czynności nadzorczo-kontrolne i działania prewencyjno-promocyjne podejmowane na terenie woj. śląskiego. OIP Katowice jest największym okręgiem inspekcji pracy w Polsce, zatrudnia prawie 300 osób, ma pięć oddziałów: w Gliwicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Zawierciu i Rybniku.

Inspektorzy zbadali mnie wypadków, więcej tragicznych zdarzeń

Jak podał, w 2022 OIP w Katowicach przyjął 661 zgłoszeń dotyczących wypadków przy pracy, z czego zbadano 297 wypadków, w tym 31 zbiorowych (inspektorzy pracy badają wypadki śmiertelne, ciężkie i zbiorowe, a część wpływających zgłoszeń dotyczy np. wypadków komunikacyjnych bądź lekkich).

Łączna liczba poszkodowanych w wypadkach w regionie w ub. roku to 394 osoby: ze skutkiem śmiertelnym - 53, z ciężkim uszkodzeniem ciała - 93, a z obrażeniami lekkimi lub powodującymi czasową niezdolność - 248 osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Mniej kontroli, więcej śmiertelnych wypadków. Inspektorzy pracy podsumowali rok

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Szymon 2023-03-06 18:53:01

    PIP się do niczego nie nadaje, skoro od 10 lat mamy nie płacone wynagrodzenia za pracę w firmie Milmex w Sosnowcu!!! Skandal, prezes Milmexu jest bezkarny.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA