Ministerstwo Pracy nie zdąży znowelizować Kodeksu pracy do końca kadencji

W ciągu dwóch ostatnich posiedzeń raczej nie doczekamy się przyjęcia wielu ustaw. Chodzi m.in. o nowy Kodeks budowlany, postępowanie egzekucyjne w administracji i nowelizację Kodeksu pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ministerstwo Pracy nie zdąży znowelizować Kodeksu pracy do końca kadencji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

21 wrz 2015 9:39


Do końca kadencji parlamentu pozostały dwa posiedzenia Sejmu.

Uchwalenia nie doczeka się nowy Kodeks budowlany, zapowiadany w expose przez premier Ewę Kopacz. Resort finansów nie dał rady przygotować nowelizacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, która miała utworzyć Rejestr Dłużników Należności Publicznoprawnych.

Finału nie doczekały również prace Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej nad nowelą kodeksu pracy, która miała ograniczyć zakres i czas przechowywania dokumentacji pracowniczej przez pracodawców, a tym samym zmniejszyć koszty administracyjne firm. Według szacunków MG łączne roczne koszty u przedsiębiorców z tytułu prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej wynoszą ok. 130 mln zł.

- Proponowane przez nas regulacje wywołały żywe dyskusje i w związku z tym były czasochłonne. W ostatnim czasie intensywne prace były poświęcone innym ważnym projektom, np. ustawie o terminach zapłaty, o mediacjach (zmiany w KPC) czy - przede wszystkim - prawu działalności gospodarczej, przy których zintensyfikowanie prac było priorytetem - poinformowało MG.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.