×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

MRPiPS: szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 6,1 proc.

  • Autor: PAP
  • 6 paź 2020 7:20

Szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 6,1 proc. i utrzymała się na tym samym poziomie, co w sierpniu. Liczba osób bezrobotnych spadła w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 3,3 tys. - wynika z danych przekazanych PAP przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

MRPiPS: szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 6,1 proc.
Szefowa MRPiPS Marlena Maląg (fot. Twitter MRPiPS)
REKLAMA
  • Szacowana przez MRPiPS stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w końcu września br. 6,1 proc., co oznacza, że od czterech miesięcy pozostaje na takim samym poziomie.
  • Kolejny miesiąc przynosi nam dobre wiadomości, które napawają nas optymizmem i potwierdzają stabilizację rynku pracy - oceniała minister Marlena Maląg.
  • Stopa bezrobocia wzrosła tylko w województwie pomorskim (wzrost o 0,1 pkt. proc. w porównaniu z końcem sierpnia).

W 7 województwach natężenie bezrobocia w odniesieniu do sierpnia nie zmieniło się, a w 8 województwach zmniejszyło się - spadek kształtował się w przedziale od 0,1 pkt. proc. w woj. lubelskim, dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim do 0,2 pkt. proc. w lubelskim.

"Kolejny miesiąc przynosi nam dobre wiadomości z rynku pracy, które napawają nas optymizmem i potwierdzają stabilizację rynku pracy. Według naszych szacunków wrzesień był drugim miesiącem z rzędu, kiedy liczba zarejestrowanych w urzędach pracy osób bezrobotnych zmniejszała się" - komentuje szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

Czytaj także: Stanisław Szwed nadal odpowiedzialny za obszar pracy? "Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam"

Z danych MRPiPS wynika, że w porównaniu z końcem sierpnia br. liczba bezrobotnych spadła o 3,3 tys. i finalnie wyniosła 1 mln 24,7 tys. osób. Z kolei w sierpniu liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy spadła o ok. 1,5 tys. Spadek liczby bezrobotnych odnotowano we wrześniu w 11 województwach, przy czym najsilniejszy był w woj. lubelskim (-1,9 proc.), świętokrzyskim (-1,4 proc.) i dolnośląskim (-1,1 proc.)

"Dzięki wprowadzeniu tarczy antykryzysowej zmiany na rynku pracy nie są tak gwałtowne, jak jeszcze prognozowano w marcu. Poziom bezrobocia nie wzrósł drastycznie w okresie pandemii" - ocenia minister Maląg. Dodaje, że w ramach trzech tarcz - antykryzysowej, finansowej i pomocowej - na ochronę miejsc pracy i zapewnienie płynności finansowej firm rząd przekazał już prawie 141 mld zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MRPiPS: szacowana stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 6,1 proc.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA