PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ministerstwo Infrastruktury: podwyżki kilometrówki nie będzie, bo nie chcą tego pracodawcy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 9 wrz 2019 13:00

Ministerstwo Infrastruktury nie widzi konieczności uaktualnienia stawek dotyczących kosztów używania do celów służbowych prywatnych pojazdów. Te obowiązujące obecnie nie były zmieniane od 12 lat.

Ministerstwo Infrastruktury: podwyżki kilometrówki nie będzie, bo nie chcą tego pracodawcy
MI rozpoczyna prace nad przygotowaniem propozycji systemowych rozwiązań kwestii dotyczących zwrotu kosztów używania do celów służbowych prywatnych pojazdów (fot. Shutterstock.com)
REKLAMA
  • Kolejny raz Robert Czyż, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Kilometrówka” podjął walkę o zmianę stawek kilomterówki. 
  • Wszystko wskazuje na to, że kolejny raz nie uda się tego osiągnąć.
  • Mimo zainteresowania posłów zasiadających w komisji ds. petycji resort infrastruktury nie widzi potrzeby aktualizacji niezmienianych od 12 lat stawek.

W skierowanym do resortu infrastruktury dezyderacie posłowie działający w sejmowej komisji ds. petycji zwrócili się z prośbą o zaktualizowanie obowiązujących stawek w zakresie zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy.

Tak, by były adekwatne do obecnych realiów. W przekonaniu Komisji wnoszący petycję słusznie upomina się o zmianę wymienionych stawek, biorąc pod uwagę upływ 12 lat od ich ustalenia na obowiązującym poziomie - mogliśmy przeczytać w dezyderacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niedawno resort infrastruktury przesłał odpowiedź na zapytanie posłów. Nie pozostawia w nim złudzeń co do szans na aktualizację stawek. Ministerstwo przypomina, że w ostatnim czasie w tej sprawie do resortu zwracano się wielokrotnie. Robili to m.in. sami obywatele, przedstawiciele organizacji społecznych, związków zawodowych czy parlamentarzyści. Wiele z tych pism inicjowanych było przez Roberta Czyża, który mówiąc o konieczności zmian najczęściej powoływał się na przykład pocztowców i leśników. Jednak problem nieadekwatnych do stanu obecnego kosztów użytkowania samochodów prywatnych dotyczy wszystkich pracowników. Nie tylko tych dwóch grup zawodowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ministerstwo Infrastruktury: podwyżki kilometrówki nie będzie, bo nie chcą tego pracodawcy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • użytkownik auta 2019-09-09 15:44:23

    Nic dziwnego, że pracodawcy nie są zainteresowani wydawaniem większych pieniędzy. Pewnie 99% tych co decydowali jeździ autami służbowymi więc nie mają pojęcia ile naprawdę to kosztuje. Jakby sami tankowali,płacili ubezpieczenia itd to wiedzieliby, że kilometrówka nie wystarcza.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA