×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Minister Rafalska przestrzega. Za wnioski o 500 plus nikt nie musi płacić, to oszustwa

  • Autor: PAP/GP
  • 26 lip 2017 7:15

- Nie trzeba płacić za wniosek o przyznanie środków z programu "Rodzina 500 plus", nie trzeba też płacić za jego wypełnienie - przestrzega przed oszustami minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Minister Rafalska przestrzega. Za wnioski o 500 plus nikt nie musi płacić, to oszustwa
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Kończy się okres rozliczenia pomocy w programie 500 plus za ostatni rok.

• Resort rodziny ustami Elżbiety Rafalskiej przestrzega, że za pomoc w kończącym się okresie, jak i w nadchodzącym nikt nie musi płacić. - Nie trzeba płacić za wniosek, nie trzeba płacić za jego wypełnienie - akcentuje szefowa resortu.

• MRPiPS zaznacza także, że rozbudowano pomoc dla każdego, kto chce starać się o wsparcie z programu.

 

Od 1 sierpnia należy składać wnioski o przyznanie środków z programu "Rodzina 500 plus" na kolejny okres zasiłkowy. Od początku sierpnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Rafalska zaznaczyła, że propozycje m.in. odpłatnego wypełniania wniosków są próbą wyłudzenia i oszustwem. - Cała obsługa, wypełnianie wniosków, dostępność wniosków jest nieodpłatna. Pojawiały się próby wykorzystywania naiwności osób, którym zależy na świadczeniu (500 plus), a które nie były pewne, czy dobrze wypełnią wniosek, czy mogą skorzystać z innej oferty - mówiła.

- Przestrzegamy, nie trzeba płacić za wniosek, nie trzeba płacić za jego wypełnienie. Nie korzystajmy z niepewnych źródeł - dodała Rafalska.

Dodatkowe źródło informacji o 500 plus

Zachęcała do skorzystania m.in ze specjalnych infolinii, które pomogą rozwiać wątpliwość ws. wniosków o 500 plus. - Wystarczy wejść na stronę internetową urzędu wojewódzkiego, na pewno wszystkie samorządy udostępniają własne numery telefoniczne, mają własne informacje na swoich urzędowych stronach. Wystarczy zainteresować się, skorzystać z informacji telefonicznej i internetowej, bądź osobiście znaleźć chwilę czasu i pójść i otrzymać wtedy najlepszą kompetentną informację - podkreśliła.

MRPiPS przypomina, że rodziny, które chcą zachować ciągłość wypłat świadczenia wychowawczego muszą złożyć wniosek do końca sierpnia. Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku, gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Minister Rafalska przestrzega. Za wnioski o 500 plus nikt nie musi płacić, to oszustwa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Obywatel 2017-07-26 12:01:33

    Dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego jest zbyt niska, ciekawe jakie założenia przyjęto do wyliczenia... np. jedna wizyta rehabilitanta to 60-100pln

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA