Miliardy na wsparcie dla bezrobotnych jeszcze w tym roku

Resort pracy przeznaczy w tym roku 3,3 mld zł na aktywizację bezrobotnych. Pomoże również rozpocząć karierę zawodową młodym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miliardy na wsparcie dla bezrobotnych jeszcze w tym roku

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

20 mar 2013 9:49


Środki z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej trafią do powiatowych urzędów pracy. Ze wsparcia będą mogli skorzystać Ci, którzy dopiero zaczynają swoją karierę, poprzez program „Młodzi na rynku pracy".

Program uruchomiony został w połowie ubiegłego roku - do jego końca skorzystało z niego 3 tys. osób przed 30. rokiem życia, a ministerstwo przeznaczyło na ten cel 40 mln zł.

W tym roku urzędy pracy będą się skupiać również na wparciu dla bezrobotnych rodziców i osób 50+.

- Korzystać z niego mogą osoby do 30. roku życia, które się zarejestrowały jako osoby bezrobotne. Ten program daje wiele szans rozwoju osobistego. Wyposaża beneficjenta w różnego rodzaju bony, które mają ułatwić zdobycie pracy i być aktywnym na rynku zawodowym - wyjaśnia w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Elżbieta Seredyn, podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt będzie realizowany przez powiatowe urzędy pracy jeszcze w tym i przyszłym roku.

- Wszystkie wnioski, które zostaną wypracowane mają posłużyć do stanowienia prawa w tym zakresie - podkreśla Elżbieta Seredyn.

Program będzie finansowany ze środków, które trafiają do urzędów pracy z Funduszu Pracy i rezerwy celowej ministra. Kto dokładnie i ile środków dostanie - nie wiadomo, bo to zależy od liczby osób uczestniczących w programie.

- Minister planuje te pieniądze przeznaczyć między innymi na aktywizacje młodej grupy społeczeństwa - wyjaśnia Elżbieta Seredyn. - Kluczowe są właśnie środki finansowe, które Minister Pracy i Polityki Społecznej skrupulatnie wydaje i dzieli, w szczególności na te grupy społeczne, które najbardziej potrzebują jego wsparcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.