×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mieli dostać pieniądze, a nie dostali. Czym naprawdę jest 300 plus dla pracownika

Wiele osób zastanawia się, jak może rozliczyć koszty dojazdów do pracy. Tymczasem ulga na dojazd do pracy, 300 plus dla pracownika, o których głośno mówi się w mediach, to koszty uzyskania przychodu, które stosowane są podczas obliczania zaliczek na podatek dochodowy.

Mieli dostać pieniądze, a nie dostali. Czym naprawdę jest 300 plus dla pracownika
Zwrot kosztów dojazdu do pracy nie jest uregulowany prawnie i zależy przede wszystkim od dobrej woli pracodawcy (Fot. Charlie Gallant/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Ulga na dojazd do pracy czy 300 plus dla pracownika - tak potocznie nazywamy koszty uzyskania przychodu, które stosowane są podczas obliczania zaliczek na podatek dochodowy.
  • - Dzięki stosowaniu kosztów uzyskania przychodu zaliczka na podatek jest niższa. Nie jest to kwota, którą pracownik może „odzyskać" jak wiele innych ulg w rozliczeniu rocznym w formie pieniężnej – mówi Katarzyna Wiśniewska z HRK Payroll Consulting.
  • Koszty uzyskania przychodu przysługują każdemu zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę bez względu na sposób pokonywania odległości do pracy – może chodzić pieszo, dojeżdżać rowerem, samochodem czy pociągiem.

Ulga na dojazd do pracy, 300 plus dla pracownika – takie informacje pojawiają się w mediach w kontekście rocznych rozliczeń PIT. Wiele osób zastanawia się, jak może skorzystać z tej ulgi i rozliczyć koszty dojazdów do pracy. Pracownicy ustawiają się w kolejce do kadr po dodatkowe pieniądze.

- Już chyba z trzech pracowników do mnie dzwoniło, że w radiu usłyszeli i w tv, że mają dostać dodatkowe pieniądze 250 zł i 300 za dojazd do pracy – pisze kadrowa na jednej z grup HR-owych.

- Też mam od piątku sporo pytań o to. To jest perfidne - wytłumaczę co i jak, na pasku wypłaty sprzed roku pokażę i niby wszystko jasne, a widzę, że w ludziach niesmak zostaje. Coś mieli dać, miałem zyskać i znów kadrowa tak robi, że nie dostanę tych 300 złotych na benzynę, co w mediach mówili – komentuje inna kadrowa.

Czym tak naprawdę jest tzw. ulga na dojazd do pracy czy 300 plus dla pracownika?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Mieli dostać pieniądze, a nie dostali. Czym naprawdę jest 300 plus dla pracownika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Jakiś fejk 2023-03-13 21:12:36

    Pierwszy raz słyszę o takim wymyśle.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA