PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mateusz Morawiecki w expose: Potrzebna jest wyższa efektywność i wyższa płaca

- W obszarze nowych miejsc pracy, wzrostu wynagrodzeń i walki z biedą jest ciągle wiele do zrobienia - zauważył premier Mateusz Morawiecki wygłaszając swoje expose w Sejmie. Jednocześnie zadeklarował, co w związku z tym zamierza zrobić.

Mateusz Morawiecki w expose: Potrzebna jest wyższa efektywność i wyższa płaca
Mateusz Morawiecki nie chce, by młodzi Polacy wyjeżdżali z Polski za pracą. (fot. Kancelaria Sejmu, licencja CC BY 2.0)
REKLAMA

1. Przedsiębiorcze państwo

Część swojego obszernego wystąpienia nowy premier poświęcił zagadnieniom związanym z pracą i rynkiem pracy. Premier podkreślił, że jego gabinet zadba o dobre warunki dla działalności przedsiębiorców.

- Do przedsiębiorczych przedsiębiorców dołącza teraz przedsiębiorcze państwo - zdeklarował Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, jego rząd będzie kontynuował starania, by liczba nowych miejsc pracy rosła, wynagrodzenia były coraz wyższe, a biedy było coraz mniej.

2. Nowe światowe rozdanie

Nowy premier zwrócił uwagę na dziejąca się właśnie dynamiczne zmiany technologiczne. - Jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej, która oznacza nowe rozdanie w gospodarce światowej. To rozdanie, w którym Polska może odegrać poważną rolę - ocenił Mateusz Morawiecki.

Podkreślił przy tym, że Polska z rynku zbytu powinna przekształcić się w producenta zaawansowanych technologii.

3. Wyższa efektywność pracy i oryginalna samodzielność

- Polacy są jednym z narodów, który pracuje w Europie najwięcej. Jesteśmy jednym z najbardziej pracowitych narodów - pracujemy ok. 2 tys. godz. rocznie - stwierdził Morawiecki. - My nie chcemy, żeby Polacy pracowali najdłużej. My chcemy, żeby pracowali efektywnie za godną płacę. Chcemy, żeby mieli więcej czasu dla swoich rodzin, dla swoich najbliższych.

Jego zdaniem należy "przestawić polski kapitalizm na zachodnie tory". - To jest cel naszej strategii rozwoju - oświadczył. - Nie bądźmy naiwni, silnej gospodarki nie zbudują nam inni - zauważył. Premier przekonywał, że należy wypracować "oryginalną drogę" do nowoczesnej gospodarki, jeśli chcemy, żeby Polacy zarabiali więcej.

4. Rozbudowa przemysłu

- W 2017 roku 2/3 nowych miejsc w przemyśle w całej Unii Europejskiej utworzono w Polsce - powiedział nowy szef rządu. W jego ocenie wynik ten jest skutkiem rozpoczętej już odbudowy przemysłu, która powinna dalej postępować.

- Dalsza budowa i rozbudowa przemysłu będzie naszym zadaniem na drugą część kadencji - zadeklarował.

5. Edukacja i entuzjazm młodych

Mateusz Morawiecki odniósł się także do reformy edukacji, która polegała na likwidacji gimnazjów. Potwierdzając jej słuszność, powiedział, że szkolnictwo wymaga dalszych zmian, które dostosują je do zmieniającego się świata.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Mateusz Morawiecki w expose: Potrzebna jest wyższa efektywność i wyższa płaca

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Marek.Skomorowski.1970@wp.pl 2017-12-14 00:09:40

    Marek Skomorowski 504963737 zam. Chełm ulica Budowlana 52 Pismo Starostwa Powiatowego w Chełmie Symbol OR.1510.5.2013 z dnia 25czerwca 2013roku. 1. Informacja o rozpoczęciu prac geodezyjnych oraz trybie postępowania została podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie jej na okres 14 dni w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie (od dnia 27.06.2011r. do 15.07.2011r.). Ponadto w celu dotarcia do jak największej liczby mieszkańców informację wywieszono w Urzędzie Gminy Chełm, przekazano sołtysowi wsi oraz ogłoszono w prasie lokalnej ( w gazecie Nowy Tydzień Chełmski w dniu 27 czerwca 2011r.). 2. Informacja o terminie i miejscu wyłożenia projektu operatu opisowo-kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków została wywieszona na okres 14 dni ( od dnia 22.06.2012 r. do dnia 09.07.2012 r.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz ogłoszona w prasie o zasięgu krajowym (ogłoszenie ukazało się w dniu 22.06.2012 r. w Gazecie Wyborczej ). Ponadto w celu przekazania informacji o wyłożeniu w/w projektu mieszkańcom, zwrócono się pismem do sołtysa wsi Pokrówka z prośbą o wywieszenie w/w zawiadomienia na tablicy ogłoszeń sołectwa. 3.Wyłożenie projektu operatu opisowo- kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków w obrębach Pokrówka i Strupin Łanowy, podczas którego każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu, mógł zgłaszać uwagi do tych danych, odbyło się w dniach 9 do 27 lipca 2012r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie. 4. Uwagi zgłoszone do projektu były rozpatrywane o przyjęciu lub odrzuceniu przez uprawnionego pracownika Startowa Powiatowego przy udziale wykonawcy prac geodezyjnych i kartograficznych. 5.Po upływie terminu wyłożenia projektu operatu opisowo-kartograficznego stał się operatem ewidencji gruntów i budynków. Informację o tym Starosta Chełmski ogłosił w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego ( Dz. U. z dnia 11 września 2012, poz.2639). 6.Każdy,czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym mógł w terminie 30 dni od daty ogłoszenia czyli do dnia 11 października 2012r. zgłaszać zarzuty do danych. Zarzuty te Starosta rozstrzygał w drodze decyzji.

  • Największa afera finansowa w historii świata, mimo iż są to przestępstwa należne podatki musimy zapłacić , możemy jedynie dochodzić swych roszczeń na drodze postępowania sądowego od starosty w danym obrębie, gdyż według właściwości odpowiada za nieprawidłowości w ewidencji gruntów powstałe w danym urzędzie. 2017-12-13 06:00:56

    Do Marek Skomorowski 504963737:eżny podatek musimy zapłacić Nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013 roku poz. 503, dokładniej projekt sztandarowy PSL-PO-SLD z dnia 27lutego 2012roku Warszawa- o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych , pod powyższym projektem kierowanym do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, pozytywnie zaopiniowany przez byłego Premiera Donalda Tuska w przedmiocie oficjalnego łamania praw człowieka ma obszarze obejmującym Polskę podpisali się Józef Zych , Piechociński Janusz , Pawlak Mirosław , Pawlak Waldemar , Jana Łopata, Kłopotek Eugeniusz , Sawicki Marek, Bury Jana, Gos Marek, Borawski Edmund , Borkowski Krzysztof , Górczyński Jarosław , Grzeszczak Eugeniusz ,Kalemba Stanisław , Kasprzak Mieczysław , Racki Józef , Smolarz Henryk , Sosnowski Zbigniew , Sztorc Andrzej , Łuszczak Mieczysław . Maliszewski Mirosław , Ozga Krystyna, Stefaniuk Franciszek Jerzy, Tokarska Genowefa, Walkowski Piotr , Włodkowski Zbigniew , Zgorzelski Piotr , Żelichowski Stanisław. Poprzez łamanie prawa odbierali Nam Wolność i resztki godności osobistej. Art. 64 Konstytucji z art. 21 ustęp 1 zasada ochrony własności jako zasada działania Państwa .Tak NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TUSE) z 15 września 2011roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10. Jeżeli sprzedający działki ze swojego majątku prywatnego podejmuje działania w celu zmiany ich przeznaczenia (np. z rolnego na budowlany), czy uzbrojenia a także podejmuje działania marketingowe wykraczające poza zwykłe formy sprzedaży, w celu sprzedaży działek musi się liczyć z obowiązkiem zapłaty VAT od tej sprzedaży . Podobnie jak Wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego , nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek, skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT.

  • Marek Skomorowski 504963737 2017-12-12 20:11:39

    Państwo demokratyczne charakteryzować się powinno pod względem przestrzegania prawa, w przeciwnym wypadku łamiemy podstawową zasadę członkowską Państw w Unii Europejskiej. Fakty są tragiczne, Polska jest najbardziej przestępczym krajem demokratycznym w świecie, starości powiatowi od lat łamią prawa człowieka,, odbierają Nam wolność i resztki godności osobistej, wprowadzili do obiegu prawnego najcięższego kalibru przestępstwa które destabilizują całą Unie Europejską, w Stanach Zjednoczonych ścigane jest powyższe przestępstwa na równi z zabójstwem. Mapy geodezyjno kartograficzne są sfałszowane (zasadnicze, usunięto oznaczenia klasyfikacji gruntów R-III,IV,V,VI itd.), co za tym idzie wprowadzono zmiany w księgach wieczystych nie zgodne ze stanem faktycznym, aktami notarialnymi zakupionych wcześniej gruntów rolnych które nigdy nie zostały wyłączone z produkcji rolnej. Największa afera gospodarcza w świecie, właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań, modernizacje gruntów rolnych wszystkich klas na celle nie rolnicze w obrębach miast i gmin , sztandarowa ustawa PSL nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013 roku poz.503. Wyroki Unijnego Trybunału Sprawiedliwości z klauzulą natychmiastowej wykonalności; NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości od wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TUSE) z 15 września 2013 roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10 powyższe działania marketingowe wykroczyły poza zwykłe formy sprzedaży. Podobnie jak wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego , nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek, skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT.

Redakcja poleca

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.