W Polsce niewiele osób decydowało się na korzystanie z instrumentów dobrowolnego oszczędzania, które były dostępne. Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) proponują pewne instrumenty zachęt ekonomicznych do tego, aby być zapobiegliwym i gromadzić środki na starość - podkreślił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki.

- Wiceminister odniósł się do niektórych publikacji medialnych ,według których, resort miał krytycznie ocenić projekt PPK.
- Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), jako formy dobrowolnego oszczędzania, jest zasadne i jak najbardziej pożądane - podkreślił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki.
- Podkreślił, że opinia resortu do projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) jest pozytywna.
Wiceminister odniósł się do niektórych publikacji medialnych. Według nich, resort w swojej opinii miał krytycznie ocenić projekt PPK, który zakłada utworzenie prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.
Zieleniecki podkreślił, że opinia resortu do projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) jest pozytywna. "Wprowadzenie tej formy dobrowolnego oszczędzania jest zasadne i jak najbardziej pożądane. Wynika to z tego, że w Polsce niewiele osób decydowało się na korzystanie z instrumentów dobrowolnego oszczędzania, które były dostępne. PPK proponuje pewne instrumenty zachęt ekonomicznych do tego, aby być zapobiegliwym i gromadzić środki na starość" - powiedział.
Zwrócił uwagę, że opinia MRPiPS do projektu ma charakter techniczny. "Odnosi się do projektu, który został poddany konsultacjom międzyresortowym. Opinia ma charakter techniczny i bardzo szczegółowy. Nasze uwagi zostały podyktowane troską o sprawne i niezakłócone wdrożenie PPK z dniem 1 stycznia 2019" - wyjaśniał wiceminister.
Czytaj też: Pracownicze Plany Kapitałowe na cenzurowanym. Nie podobają się przedsiębiorcom
"Nie podważamy założeń, tylko je popieramy. Jest kwestia pewnych rozwiązań szczegółowych, które należałoby rozważyć przed formalnym skierowaniem projektu na Radę Ministrów" - dodał Zieleniecki.
Do publikacji medialnych odniosło się także ministerstwo. Resort zaznaczył, że opinia do projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) jest pozytywna, a zgłoszone uwagi mają charakter techniczny.

KOMENTARZE (0)