Mama i tata w pracy dzięki telepracy. Startuje projekt MPiPS

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zamierza wesprzeć grantami pracodawców i jednoosobowych przedsiębiorców, by mogli zatrudniać w formie telepracy bezrobotnych rodziców, którzy powracają na rynek pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mama i tata w pracy dzięki telepracy. Startuje projekt MPiPS

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

25 lut 2013 13:06


Propozycja zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy jest ukierunkowana na wsparcie w powrocie na rynek pracy rodziców wychowujących co najmniej jedno dziecko w wieku do 6 lat oraz bezrobotnych, którzy zrezygnowali z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej z uwagi na konieczność sprawowania opieki nad osobą zależną i z tego tytułu otrzymywali świadczenie pielęgnacyjne. - Nowe narzędzie można z powodzeniem zaliczyć do elementów skutecznej polityki prorodzinnej, która z jednej strony uwzględnia poprawę wskaźników dzietności, z drugiej zaś nie zaniedbuje kwestii aktywności zawodowej młodych rodziców - ocenia Monika Zaręba, ekspert Pracodawców RP.

Poza grantami ustawodawca przewiduje także zmiany w Kodeksie pracy, mające na celu ograniczenie obowiązków pracodawcy z zakresu bhp wobec telepracownika, jeśli ten będzie wykonywał pracę w domu. - Plany MPiPS w tym obszarze stanowią realizację postulatów Pracodawców RP, bowiem to właśnie zbyt restrykcyjne i szczegółowe przepisy bhp stoją na przeszkodzie w powszechniejszym stosowaniu przez pracodawców tej formy świadczenia pracy - twierdzi Zaręba.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.