×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Müller: Naszym celem jest zwiększenie liczby szczepień i liczby testów

  • Autor: PAP
  • 31 sty 2022 16:50

Naszym celem jest, aby faktycznie zwiększyć zarówno liczbę szczepień przeciw COVID-19, jak i liczbę testów w kierunku SARS-CoV-2 - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Według niego poselski projekt ustawy ws. testowania pracowników jest krokiem, który do tego zachęci.

Müller: Naszym celem jest zwiększenie liczby szczepień i liczby testów
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Rzecznik rządu pytany był w poniedziałek o poselski projekt ustawy wprowadzającej m.in. testowanie pracowników pod kątem zakażenia SARS-CoV-2. Projekt krytykowany jest przez opozycję.
  • W projekcie zapisano m.in. możliwość wystąpienia przez pracownika zakażonego w miejscu pracy z wnioskiem o wszczęcie postępowania o odszkodowanie z tytułu zakażenia SARS-CoV-2 wobec innego pracownika, który nie poddał się testowi.
  • Według Piotra Müllera jest to "rozwiązanie kompromisowe, które nikogo nie zmusza do pozywania kogokolwiek w takiej sytuacji".

Piotr Müller pytany był m.in. o to, czy wniósłby o takie postępowanie, gdyby premier nie testowałby się w miejscu pracy.

"Pan premier, o ile wiem i wiem to na pewno, jest zaszczepiony. W związku z tym mówimy o zupełnie innej sytuacji, niż pan pyta" - powiedział, zwracając się do dziennikarza, który zadał pytanie.

Wskazał, że w debacie parlamentarnej w ostatnich tygodniach "pojawia się wiele różnych pomysłów, jeśli chodzi o zachętę do tego, żeby zwiększył się wskaźnik szczepień - to jest jedna rzecz, druga rzecz, to żeby zwiększył się również wskaźnik testów".

"W związku z tym tych rozwiązań jest wiele. My mieliśmy też tutaj w zeszłym tygodniu spotkanie z klubami parlamentarnymi z opozycji, tez padały różnego rodzaju propozycje. Dzisiaj widzę, że też opozycja, nawet do daleko idących projektów, zgłasza głosy krytyczne. Więc tak jak widać - trudno jest znaleźć dobre rozwiązanie, które by satysfakcjonowało wiele stron. W tej chwili to, co najważniejsze, to system szczepień ma charakter powszechny - każdy z nas może się zaszczepić, kiedy tylko chce. Tak samo system testów jest dostępny dla osób, które chcą to zweryfikować" - powiedział Müller.

"W związku z tym, liczymy na to, że ten kolejny krok zachęci do tego, aby faktycznie zwiększyć zarówno liczbę szczepień, jak i liczbę testów i to jest naszym celem. A to, czy ktoś będzie podejmował tego typu działania, które są przewidziane tą ustawą, oczywiście mają charakter fakultatywny, czyli ktoś, jeśli chce, może podjąć takie działania, a jeśli nie - nie musi" - zaznaczył rzecznik.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Müller: Naszym celem jest zwiększenie liczby szczepień i liczby testów
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Koordynator Służb Specjalnych Pan Mariusz Kamiński 2022-02-01 07:58:56

    Wniosek -Proszę o podjecie niezbędnych czynności mających na celu wyeliminowanie rażących nieprawidłowości we funkcjonowaniu KMP........, począwszy od odwołania ze stanowiska Komendanta.......... ...............Pismo z dnia 21.12.2021roku do Sądu Rejonowego w .......... Wydziału Karnego, daje prawdziwy obraz największych nieprawidłowości we funkcjonowaniu system w Polsce (niepraworządności), który przestał dawno działać, państwowcy są ponad prawem, dziesiątki tysięcy zgonów naszych rodaków w związku ze zanieczyszczaniem wód podskórnych i źródlanych, fałszowaniem dokumentacji zniszczyliście dorobek wolnej Polski, zorganizowane grupy przestępcze na przestępstwach środowiskowych przed śmiercią ludzi obdarli nawet z resztek godności osobistej, hańba, zrehabilitujecie rodziny które straciły najniższych w/w procederze?Powinienem umrzeć,szczepionki przeciwko żółtaczce w 2016 i 2017roku podniosły ze stanu zagrożenia bezpieczeństwa życia ilość przeciwciał anty HBs w moim organizmie, skutki katastrofy ekologicznej odczuwam do chwili obecnej, ..................................Ustrój Demokratyczny Państwa Prawa tym się charakteryzuje iż z przestępcami nie powinniśmy negocjować. Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych .

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA