Lubuscy lekarze rodzinni nie dają rady. Za duże wymagania?

Lubuscy lekarze uważają, że resort zdrowia traktuje ich w sposób skandaliczny. - Próbuje się nieuczciwie manipulować i w złym świetle przedstawiać środowisko lekarskie - twierdzą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lubuscy lekarze rodzinni nie dają rady. Za duże wymagania?

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/KR

www.rynekzdrowia.pl

19 lis 2014 13:11


Wymagania postawione w założeniach tzw. pakietów onkologicznego i kolejkowego forsowanych przez ministra zdrowia są niewykonalne - uważa Lubuski Związek Lekarzy Pracodawców POZ ''Porozumienie Zielonogórskie''. Winą za to obciąża resort zdrowia.

- Powstała sytuacja budzi w środowisku lekarskim ogromne napięcie, frustrację i sprzeciw. Próbuje się nieuczciwie manipulować i w złym świetle przedstawiać środowisko lekarskie, które traktowane jest z "góry" bez liczenia się z jego opinią i zdaniem. Padają liczne kłamstwa oraz rozbudza się nadzieje społeczne i oczekiwania pacjentów, których lekarze nie będą w stanie spełnić - twierdzą lubuscy lekarze.

Czytaj też: Więcej pieniędzy albo nie będzie umów. Lekarze stawiają ultimatum

"Wprowadzane przepisy narzucają niewyobrażalne, biurokratyczne obciążenia, czyniąc z lekarzy urzędników. Świadomie konfliktują one lekarzy z pacjentami, niszcząc wzajemne zaufanie,bez którego proces leczenia często staje się nieskuteczny.

Czytaj też: Pielęgniarki z Gdańska chcą zarabiać 60 proc. tego, co lekarze

Przerzucają ponadto odpowiedzialność za niedorzeczne przepisy na lekarzy, co grozi karami i represjami. Wbrew propagandowym kłamstwom, kolejki nie tylko, że się nie zmniejszą, ale wręcz się wydłużą. Wielu ciężko chorym pacjentom w znacznym stopniu ograniczą dostęp do świadczeń medycznych. Przy tak absurdalnych założeniach Podstawowa Opieka Zdrowotna szybko ulegnie załamaniu." - napisali w oświadczeniu lekarze.

Ci zrzeszeni w LZLP POZ PZ zapowiedzieli w związku z tym, że nie podpiszą umów na 2015 rok.

Całość czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.