Lubelszczyzna: Firmy nie płacą kontrahentom. Region najwyżej w rankingu

Firmy z województwa lubelskiego najgorzej traktują swoich kontrahentów. Lubelszczyzna jest w czołówce zestawień opóźnień w ponad połowie przebadanych branż.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lubelszczyzna: Firmy nie płacą kontrahentom. Region najwyżej w rankingu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Gazeta Prawna

31 gru 2014 7:00


Tak wynika z rankingu "Dziennika Gazety Prawnej" przygotowanego na podstawie danych Euler Hermes.

Czytaj też: KRD: firmy dobrze radzą sobie z odzyskiwaniem należności

Euler Hermes - firma zajmująca się ubezpieczaniem należności sprawdziła w siedmiu branżach, ile trwa średnie opóźnienie w zapłacie, jakie są terminy kredytu kupieckiego, wielkość trudnych długów i kwoty należności płaconych w terminie.

Prowadzący badanie wzięli pod lupę producentów materiałów budowlanych, wyrobów stalowych, żywności, firmy handlujące kosmetykami i środkami czystości, AGD i RTV oraz przedsiębiorstwa transportowe.

Z badania wynika, że firmy w woj. lubelskim są wyraźnie na bakier z terminowym rozliczaniem swoich transakcji. Lubelszczyzna jest w czołówce zestawień opóźnień w ponad połowie przebadanych branż.

Czytaj też: Kasjerki w pampersach i jedzenie z wkładką. Miliony na PR, bo HR bezradny?

- Lubelszczyzna to taka wyspa na ścianie wschodniej, gdzie rzeczywiście płaci się źle. Bo już np. województwa podlaskie i podkarpackie pod tym względem wypadają bardzo dobrze - mówi Michał Modrzejewski, dyrektor działu analiz branżowych Euler Hermes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.