PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Lewica Razem przedstawia Konstytucję dla zatrudnionych

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 8 lip 2019 18:17

Polska przoduje w Unii Europejskiej pod względem umów śmieciowych. Jesteśmy także świadkami ogromnej, choć w dużym stopniu ukrytej, dyskryminacji kobiet. Mężczyźni mają stabilniejszą pracę i wyższe pensje, podczas gdy kobiety pracują dłużej - przekonują przedstawiciele Lewica Razem i przedstawiają Konstytucję dla osób pracujących.

Lewica Razem przedstawia Konstytucję dla zatrudnionych
Adobe Stock
REKLAMA
  • Jak możemy przeczytać na stronie Lewicy Razem, Konstytucja jest zbiorem postulatów, których realizacja jest niezbędna, aby można było mówić o równości pracowników i zatrudniających.
  • Prawdziwym problemem całego społeczeństwa są feudalne stosunki pracy, niskie płace i inne formy wyzysku - piszą o patologiach rynku pracy przedstawiciele Razem.
  • Konstytucja składa się z dwóch filarów opisujących relacje między osobami zatrudnionymi a podmiotami zatrudniającymi.

Razem wskazuje, że Polska pod względem jakości pracy w Unii Europejskiej zajmuje czwarte miejsce od końca, pomiędzy Hiszpanią a Węgrami. Pod względem długości pracy znajduje się na drugim miejscu za Grecją. Pod względem poziomu reprezentacji to drugie miejsce od końca, a gorzej jest jedynie na Litwie.

- We wszystkich innych kategoriach (poza warunkami pracy) znajdujemy się zdecydowanie poniżej średniej unijnej, a w zdecydowanej większości przypadków po prostu w ogonie Europy - wskazują członkowie Razem. - Przodujemy również pod względem udziału tzw. umów śmieciowych. Jesteśmy także świadkami ogromnej, choć w dużym stopniu ukrytej, dyskryminacji kobiet. Mężczyźni notują wyraźnie lepsze wyniki pod względem wysokości płac i stabilności zatrudnienia, podczas gdy kobiety pracują dłużej. To wszystko wynika z dominującej roli przedsiębiorców i korporacji w polityce i stosowanymi w nich feudalnymi metodami zarządzania i patriarchalnym modelem relacji międzyludzkich - dodają.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Lewica Razem przedstawia Konstytucję dla zatrudnionych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2019-07-09 19:19:05

    Aha... Sobota godzina 20 to już jest niedziela... Niezłe pomysły ma ta skrajna lewica...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA