Leśniczy z umowami o pracę

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o lasach, która reguluje zatrudnianie pracowników przez nadleśniczych. Główni księgowi czy leśnicy nie będą powoływani przez nadleśniczych, ale zatrudniani na podstawie umów o pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Leśniczy z umowami o pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 lip 2014 12:51


Kancelaria Prezydenta wskazała, że na podstawie dotychczasowych przepisów, zastępcy nadleśniczego, główni księgowi nadleśnictw, inżynierowie nadzoru w nadleśnictwach oraz leśniczy byli powoływani i odwoływani przez nadleśniczych. "Podnoszono jednak, iż powołanie jako forma zatrudnienia nie zapewnia należytej ochrony stosunków pracy osób zatrudnianych w tej formie" - zwrócono uwagę.

W podpisanej przez prezydenta nowelizacji przyjęto, iż tacy pracownicy nadleśnictw będą zatrudniani na podstawie umowy o pracę, co ma na celu zapewnienie tej grupie większej stabilności zatrudnienia.

Przyjęto również przepis przejściowy, który mówi, że stosunki pracy pracowników nadleśnictw zatrudnionych na podstawie powołania, w dniu wejścia w życie nowelizacji, przekształca się w stosunki pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Zgodnie z przepisami powoływani będą teraz jedynie nadleśniczy.

Nowela wejdzie w życie po 14 dniach od dnia ogłoszenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.