Kto na prezesa Stadniny w Janowie Podlaskim?

• HR, rynek pracy, związki zawodowe: mamy dla was kalendarium najważniejszych wydarzeń.
• W poniedziałek nastąpi otwarcie zgłoszeń kandydatów na stanowisko prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim.
• Rada Dialogu Społecznego przyjrzy się też w tym tygodniu sytuacji w branży chemicznej i przemyśle stoczniowym oraz płacy minimalnej w Polsce i na świecie.
• Komisja sejmowa rozpatrzy natomiast informację na temat dostosowania szkolnictwa zawodowego i zawodów rzemieślniczych do potrzeb rynku pracy.
• W tym tygodniu świętować będą chemicy, informatycy i księgowi... oraz kibice piłki nożnej - w piątek (10 czerwca) start Mistrzostw Europy w piłce nożnej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto na prezesa Stadniny w Janowie Podlaskim?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 cze 2016 11:56


W poniedziałek (6 czerwca) odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej ZUS. Udział w niej weźmie Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tego dnia nastąpi również otwarcie zgłoszeń kandydatów na stanowisko prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Później rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne, które zakończą się 21 czerwca. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Rada Dialogu Społecznego zajmie się na początku tygodnia przemysłem stoczniowym. Podczas spotkania zespołu tematycznego, wyłonieni zostaną dwaj współprzewodniczący zespołu – ze strony rządowej i ze strony pracodawców.

6 czerwca rozpocznie się również dwudniowe wydarzenie w Genewie – „Międzynarodowa Konferencja Pracy”, w której udział weźmie Stanisław Szwed, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.

Stanisław Szwed, wiceminister w resorcie pracy. (fot. MRPiPS) Stanisław Szwed, wiceminister w resorcie pracy. (fot. MRPiPS)

We wtorek (7 czerwca) swoje święto mają chemicy. Tego dnia odbędzie się konferencja „Przemiany demograficzne w Polsce i ich społeczno-ekonomiczne konsekwencje”, w której udział weźmie Bartosz Marczuk, podsekretarz stanu w MRPiPS.

We wtorek w Sejmie o godz. 13.30 będzie miało miejsce posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej podczas którego odbędzie się pierwsze czytanie komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty.

Natomiast o godz. 16.30, podkomisja stała do spraw kształcenia zawodowego rozpatrzy informację na temat dostosowania szkolnictwa zawodowego i zawodów rzemieślniczych do potrzeb rynku pracy.

Wtorek (7 czerwca) będzie również intensywnym dniem prac Rady Dialogu Społecznego. O godz. 11 zbierze się zespół problemowy ds. ubezpieczeń społecznych, który wymieni się opiniami na temat emerytur pomostowych. Spotkaniu będzie przewodniczył Jan Klimek.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.