Kosiniak-Kamysz: Rolnikom należy się prawo do wcześniejszych emerytur

Jak przypomina lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, rolnicy we wczesnym wieku rozpoczynają pracę w swoich gospodarstwach i ciężko muszą pracować. Dlatego PSL domaga się dla nich, prawa do wcześniejszej emerytury.


REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kosiniak-Kamysz: Rolnikom należy się prawo do wcześniejszych emerytur

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

14 sie 2016 11:09


- Propozycja PSL, umożliwiająca również rolnikom przejście na emeryturę po 40 latach pracy nie zyskuje poparcia PiS. Wręcz przeciwnie, rząd planuje likwidację wcześniejszych emerytur dla rolników, czyli możliwości przejścia na emeryturę w wieku 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn! A przecież udało się je utrzymać tylko dzięki stanowczej postawie polityków PSL. Zapewniam, że nadal będziemy służyć wsi, nadal będziemy służyć ludziom, nadal będziemy służyć Polsce – zapewnił w liście do rolników prezes Władysław Kosiniak-Kamysz.

List został wystosowany z okazji uroczystości dożynkowych, które tradycyjnie odbywają się w sierpniu. jak dodaje Kosiniak-Kamysz , to nie jest łatwy rok dla rolnictwa.

cały artykuł czytaj na Parlamentarny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

yxyxy 2016-08-16 18:00:37

Rolnikom nic się nie należy. Wystarczy, że mają ulgi i dotacje i śmieszny KRUS płacą. Inni ludzie tak samo ciężko pracują, a nawet bardziej.

aga 2016-08-15 17:05:42

emerytury rolnicze