Kosiniak-Kamysz: Projekt zmian dot. umów o pracę trafi do konsultacji

W ciągu najbliższych tygodni projekt zmian dotyczący terminowych umów o pracę trafi do konsultacji społecznych - zapowiedział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kosiniak-Kamysz: Projekt zmian dot. umów o pracę trafi do konsultacji

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Adam Sofuł)

wnp.pl

10 wrz 2014 18:32


Resort pracy przy świeca jeden cel - żeby terminowe umowy o pracę nie były wieczne. Planujemy ograniczyć możliwość stosowania umów terminowych do 36 miesięcy - mówił szef resortu dziennikarzom, dodając, że to wstępna propozycja. - Będziemy to jeszcze konsultować z naszym i partnerami społecznymi, ale wydaje nam się, że to kompromisowa propozycja. Pracodawcy chcieli 48 miesięcy, związkowcy mówili o 24 miesiącach, a wcześniej nawet o 18. Staramy się zaproponować coś pośrodku - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Czytaj też: Priorytety MPiPS: oskładkowanie umów-zleceń i promocja umów o pracę

- Kolejną zmianą będzie okres wypowiedzenia, planujemy zrównać okresy wypowiedzenia dla umów na czas określony z tymi jakie obowiązują przy umowach na czas nieokreślony, czyli do 6 miesięcy to są dwa tygodnie, do 3 lat - miesiąc wypowiedzenia, powyżej 3 lat - trzy miesiące okresu wypowiedzenia - dodał minister. Według jego słów w resorcie wciąż trwają pracę nad projektem, w najbliższych tygodniach dokument ma trafić do konsultacji społecznych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.