PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Korupcja w Spółce Restrukturyzacji Kopalń: Kierownik zespołu zatrzymany przez CBA

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lip 2017 10:10

Jednego z kierowników w Spółce Restrukturyzacji Kopalń zatrzymali agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod zarzutem korupcji – dowiedziała się w piątek PAP. Miał przyjąć kilka tysięcy złotych. To kolejne zatrzymanie w związku z korupcją w SRK.

Korupcja w Spółce Restrukturyzacji Kopalń: Kierownik zespołu zatrzymany przez CBA
Zatrzymany to Marek C. kierownik zespołu monitorowania procesów likwidacji kopalń (fot.cba.gov.pl)
REKLAMA

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej powiedział, że zatrzymany to Marek C. kierownik zespołu monitorowania procesów likwidacji kopalń. Brodowski podał, że po doprowadzeniu go do śląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej C. usłyszał zarzuty łapownictwa.

Wyjaśnił, że według śledczych w zamian za preferowanie jednej ze śląskich prywatnych firm okołogórniczych dostał do dyspozycji samochód i kartę paliwową. W toku śledztwa CBA ustaliło, że Marek C. przyjął kilka tysięcy złotych łapówki, a z samochodu i karty paliwowej korzystał przez ponad 10 miesięcy. Jeździł samochodem wartym ponad 180 tys. zł, a zatankowane paliwo było warte ponad 16 tys. zł - podał Brodowski. W zamian miał ułatwiał tej firmie uzyskanie zamówień na prace związane z likwidacją kopalń należących do SRK - dodał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Korupcja w Spółce Restrukturyzacji Kopalń: Wychodzą na jaw kolejne fakty

"Funkcjonariusze delegatury CBA w Katowicach przeszukali też mieszkania osób rodzinnie powiązanych z zatrzymanym kierownikiem. Jak się okazało prowadziły firmy, które współpracowały z tą prywatną firmą okołogórniczą" - powiedział Brodowski. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla C. - podał.

Do istniejącej od 2000 r. Spółki Restrukturyzacji Kopalń trafia majątek kopalń przeznaczony do likwidacji; spółka stara się także zagospodarowywać poprzemysłowe tereny i obiekty. W ciągu minionych dwóch lat likwidacja infrastruktury przekazanej do SRK, osłony socjalne dla odchodzących górników oraz działania polikwidacyjne i inne świadczenia kosztowały w sumie blisko 1,5 mld zł. Harmonogram likwidacji rozpisany jest obecnie do 2021 r.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Korupcja w Spółce Restrukturyzacji Kopalń: Kierownik zespołu zatrzymany przez CBA

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA