Koriwn-Mikke: Należy zderegulować wszystkie zawody

Deregulacja powinna objąć prawie wszystkie zawody - przekonywał w czwartek (19 marca) w Szczecinie kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Koriwn-Mikke: Należy zderegulować wszystkie zawody

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 mar 2015 20:35


Zdaniem Korwin-Mikkego, należy zderegulować wszystkie zawody "poza może notariuszem i tego typu zawodami". "Żeby była wolna konkurencja i ona spowoduje oczyszczenie atmosfery. Teraz pozostają kliki w tych zawodach; tylko dziecko adwokata może być adwokatem, bo ojcowie obsadzili komisje, które dopuszczają do zawodu. Taka jest sytuacja w zawodach, które są regulowane" - uważa polityk.

"Deregulacja jest kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie, nie tylko w gospodarce" - podkreślił. Jak dodał, dobro wytwarzają pracujący ludzie, a urzędnicy ograniczają im działalność i na ogół tylko szkodzą.

"My, prawica wierzymy, w odróżnieniu od tych lewicowych partii typu PO, PiS i SLD, w człowieka. Wierzymy, że ludzie sami umieją sobie znaleźć sobie dobrego lekarza, czy dobrego adwokata i nie trzeba w tym celu ich pilnować przed złym wyborem" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jb 2015-03-20 15:12:57

JKM znowu trafnie punktuje bolączki naszego państwa. Szkoda, że tym, którzy od 25 lat wymieniają się na stołkach rządowych, takie patologie są na rękę.

wlodas1959 2015-03-20 07:39:54

w tym ustepie zgadzam sie z nim pomimo ze uwazam go za totalnego cepa i jego elektorat rowniez