Kopacz: Chcemy likwidacji umów śmieciowych i podniesienia kwoty minimalnej

- Chcemy likwidacji umów śmieciowych na rzecz jednolitego kontraktu zatrudnienia i stawki godzinowej nie niższej niż 12 zł - mówiła Ewa Kopacz.  Dodała, że dzięki umowie o pracę młodzi ludzie powinni mieć możliwość wzięcia kredytu na mieszkanie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz: Chcemy likwidacji umów śmieciowych i podniesienia kwoty minimalnej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

5 paź 2015 8:52


- Przyszłość Polski to nie tylko wielkie metropolie. Jestem pewna, że ani Bruksela, ani Warszawa nie mogą o takich miastach zapomnieć, ale też nie może zapomnieć o ludziach, którzy tu mieszkają - mówiła premier Ewa Kopacz podczas niedzielnego (4 października) spotkania z mieszkańcami Sieradza. 

Podziękowała też wszystkim zaangażowanym w rewitalizację miasta.

Premier zaznaczyła, że w następnej perspektywie finansowej na rewitalizację przeznaczono 8 mld zł.

Podkreśliła, że młodzi ludzie, którzy zostają w niewielkich miastach, powinni mieć pewność, że praca, którą dostaną, będzie jednolitym kontraktem.

Czytaj też: Ustawa o minimalnej stawce za godzinę pracy jeszcze w tej kadencji?

- Dzisiaj ta praca, którą my proponujemy, będzie umową o pracę, która pozwoli młodym ludziom wziąć jednocześnie kredyt na swoje przyszłe mieszkanie - przekonywała premier.

- My wiemy dokładnie, czego chcemy: chcemy likwidacji umów śmieciowych na rzecz jednolitego kontraktu zatrudnienia i stawki godzinowej, która nie będzie niższa niż 12 zł w tymże jednolitym kontrakcie, co będzie się wiązało oczywiście z podniesieniem kwoty minimalnej - przekonywała, mówiąc o programie PO.

Fasadowe prawo

W piątek PiS złożył do Sejmu projekt ustawy, zakładającej wprowadzenie regulacji dotyczącej minimalnej stawki godzinowej w wysokości 12 zł. Komentując projekt PiS Kopacz podkreśliła, że propozycja ta obejmuje jedynie umowy zlecenia, w których ilość godzin jest określona.

- Jest to takie fasadowe tworzenie prawa, ale mało tego - co bardzo niebezpieczne - zachęcanie do zatrudnienia na umowach śmieciowych - oceniła Kopacz.

- PiS trochę nie mówiąc o szczegółach, po raz kolejny nie powiedział prawdy do końca obywatelom, przedstawiając ten projekt - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.