Kopacz chce emerytur dla artystów

Premier Ewa Kopacz chce zmienić prawo, aby było swego rodzaju tarczą dla artystów kończących pracę w swoim zawodzie. Chce zabezpieczyć ten czas w ich życiu, w którym nie musieliby korzystać z dotacji z opieki społecznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz chce emerytur dla artystów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

5 paź 2015 13:05


- Chciałabym, żeby ludzie, którzy tak wiele dla polskiej kultury zrobili, mieli takie wyjątkowe miejsca w Polsce, które będą miały określony status i będą odpowiednio wspierane przez władze - powiedziała premier Ewa Kopacz podczas piątkowej (2 października) wizyty w Domu Aktora w Skolimowie, opiekującym się aktorami kina, teatru, telewizji czy opery, którzy zakończyli swoje kariery.

Premier powiedziała, że do wizyty w Skolimowie skłoniło ją czwartkowe (1 października) pierwsze posiedzenie parlamentu seniorów.

- Warto by było do kolejnego parlamentu seniorów - już za rok - mieć pewne wnioski, które nasuwają mi się, kiedy rozmawiam z młodymi aktorami. W tej chwili odnotowaliśmy około 7 tys. młodych aktorów, którzy nie mają zatrudnienia, a niekiedy dowiadują się o tym z miesiąca na miesiąc. Warto by było i dla nich zabezpieczyć ten jesienny czas w ich życiu, w którym nie musieliby korzystać z dotacji z opieki społecznej - mówiła premier.

Kopacz wyraziła również chęć uczestnictwa w rozmowach o zabezpieczeniu emerytury dla kończących karierę artystów oraz ułatwieniach i obniżaniu kosztów produkcji filmowej, by umożliwić rozkwit młodych talentów.

- Chciałabym również myśleć razem z wami, jak zmienić prawo, aby było dla was swego rodzaju tarczą na te starsze lata, kiedy już nie pracujecie w swoim zawodzie - zakończyła premier zwracając się do mieszkańców domu.

Dom Artysty w Skolimowie jest formalnie domem pomocy społecznej, który zajmuje się artystami m.in. teatralnymi, filmowymi, operowymi, którzy zakończyli już swoją karierę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.