Kontrola PIP w Sejmie: Nie naruszano prawa pracy podczas nocnych obrad

- Inspektorzy pracy skontrolowali przestrzeganie prawa pracy w Sejmie. Nie stwierdzono naruszenia prawa - powiedział główny inspektor pracy Roman Giedrojć.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kontrola PIP w Sejmie: Nie naruszano prawa pracy podczas nocnych obrad

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 mar 2016 7:51


Kontrola inspekcji rozpoczęła się pod koniec lutego.Badano, czy przestrzegane są prawa pracowników obsługujących przedłużające się do nocy posiedzenia. Kontrolę podjęto w związku z licznymi doniesieniami medialnymi, dotyczącymi przedłużonego czasu pracy pracowników, którzy w nadgodzinach czy w porze nocnej pracowali podczas obrad - informowała wtedy inspekcja.

Giedrojć powiedział we wtorek (29 marca), że inspektorzy zbadali dokumentację z ostatnich trzech lat. - Nie było uchybień, zdarzały się jednostkowe sytuacje niestosowania przerw podczas pracy - zaznaczył.

Rada Ochrony Pracy

Szef PIP uczestniczył we wtorek (29 marca) w posiedzeniu Rady Ochrony Pracy. Rada pozytywnie zaopiniowała dwa personalne wnioski o odejściu z pracy zastępczyni Giedrojcia Małgorzaty Hofman, która złożyła dymisję, motywując ją powodami osobistymi i okręgowego inspektora pracy w Warszawie Elżbiety Lipińskiej, która przechodzi na emeryturę.

Rada przyjęła też stanowisko w sprawie zawierania umów cywilnoprawnych i zatrudnienia w szarej strefie oraz wysłuchała informacji o prowadzonym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy programie wieloletnim i ZUS o programie prewencji wypadków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kinia 2017-10-01 17:58:12

ciekawe, czy ta kobita Hofman ... to wie ile złego prywatnie zrobiła ??????

zbyszko 2016-03-30 22:27:02

Ciekawe kiedy PIP zajmie się firmą Milmex Systemy Komputerowe z Sosnowca i prezesem Krzyśko, którzy od 2,5 roku nie płacą wynagrodzeń pracownikom!!!