Komorowski: nie rozumiem grymasów w sprawie dot. odchodzenia od umów śmieciowych.

Prezydent Bronisław Komorowski przyznał też, nie rozumie "grymasów" w sprawie rządowej deklaracji dot. odchodzenia od umów śmieciowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Komorowski: nie rozumiem grymasów w sprawie dot. odchodzenia od umów śmieciowych.

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 sty 2014 8:25


Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że "nie do końca rozumie", skąd biorą się - jak mówił - "grymasy" po deklaracji premiera Donalda Tuska dotyczącej odchodzenia od tzw. umów śmieciowych. "Nie wymienię żadnych nazwisk, ale (...) w kręgach politycznych, także i dziennikarskich te same osoby, które kiedyś krytykowały zaistnienie umów śmieciowych, dzisiaj krytykują sposób odejścia od tego rozwiązania" - dodał prezydent.

Czytaj też: Koniec z umowami śmieciowymi

"Cieszę się, że pan premier taką decyzję podejmuje, wydaje mi się to absolutnie słuszne" - ocenił prezydent. Komorowski podkreślił, że on sam od dłuższego czasu mówił o problemie, który powstał, "kiedy tak przesadnie elastyczne umowy o pracę z pewnego wyjątku stały się regułą".

"Jest jedna rzecz, która wymaga powściągnięcia pokusy łatwego robienia dobrego wrażenia, a jednocześnie łatwego rozdawania ciosów, krytykowania za wszelką cenę - to są pieniądze z UE" - podkreślił prezydent.

Jak mówił, w obliczu tak "gigantycznej szansy" Polski na przyspieszenie rozwoju gospodarczego trzeba "wspólnym wysiłkiem powściągnąć naturalne w systemie demokratycznym pokusy, aby pieniądze wydawać na rzeczy fajne, ciekawe, ale nie takie, które przyniosą następne pieniądze".

Prezydent ocenił, że wicepremier Elżbieta Bieńkowska jest osobą o "twardym charakterze", która "dopilnuje, aby te pieniądze zostały wydane w taki sposób, aby urodziły następne pieniądze".

"Z największym zainteresowaniem myślę o (...) deklaracji, iż ogromna część środków na innowacyjność, na rozwój nauki będzie musiała przejść przez akceptację co do sposobu jej wydania m.in. przez biznes, przez przemysł, przez usługi - tam gdzie są praktycy, którzy wiedzą, co można wykorzystać realnie na rynku" - zaznaczył Komorowski.

Według prezydenta, efektywne wydatkowanie pieniędzy unijnych powinno być "przedmiotem wspólnej troski" rządu i opozycji.

W 2014 r. rząd skupi się na bezpieczeństwie polskiej rodziny - zapowiedział w piątek premier Donald Tusk. Obiecał działania na rzecz zmniejszenia bezrobocia, likwidacji tzw. śmieciówek, skrócenia kolejek do lekarzy i zapewnienia darmowych podręczników pierwszoklasistom.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.