PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Komisja ds. Amber Gold przesunęła przesłuchania świadków

  • Autor: PAP
  • 18 lip 2017 12:17

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold zdecydowała we wtorek (18 lipca) o przełożeniu na inny termin przesłuchań świadków, które miały odbyć się we wtorek i w środę (18  19 lipca). Świadkowie ci mają być przesłuchani po wakacjach.

Komisja ds. Amber Gold przesunęła przesłuchania świadków
Spółka Amber Gold powstała na początku 2009 r. i miała inwestować w złoto i inne kruszce. (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)
REKLAMA

• Przesłuchania zaplanowane na ten tydzień miały być ostatnimi przed wakacyjną przerwą.

• Kolejne posiedzenie komisji ma odbyć się dopiero w połowie września.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jednak we wtorek (18 lipca) sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold zdecydowała o przełożeniu na inny termin przesłuchań świadków.

• Świadkowie ci mają być przesłuchani po wakacjach.

Otwierając wtorkowe (18 lipca) posiedzenie, przewodnicząca komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS) zwróciła się do b. dyrektora marketingu linii lotniczych Jet Air Ireneusza Dylczyka, który miał być tego dnia przesłuchany, z prośbą o przełożenie przesłuchania na inny termin.

- Jest taka prośba, z uwagi na dzisiejszy dzień, i takie moje pytanie do świadka, aby dzisiejsze przesłuchanie się nie odbyło. Poprosilibyśmy pana w innym terminie - oświadczyła Wassermann. Jak dodała, jego przesłuchanie mogłoby się odbyć jesienią.

Wassermann poinformowała jednocześnie, że komisja skontaktuje się też z innymi świadkami, którzy mieli być przesłuchiwani w tym tygodniu, by przekazać im informacje, że ich przesłuchania odbędą się w późniejszym terminie. - Terminy będą wyznaczone. Popatrzę w harmonogram, kalendarz - dodała.

Inny członek komisji śledczej, poseł PiS Jarosław Krajewski stwierdził, że przesunięcie przesłuchań ma związek z pracami parlamentu. Jak mówił, członkowie komisji śledczej pracują też w innych komisjach sejmowych, stąd decyzja, że przesłuchania odbędą się w innym terminie.

Od wtorku do piątku trwa ostatnie przedwakacyjne posiedzenie Sejmu. Izba zajmuje się m.in. projektem ustawy PiS dot. Sądu Najwyższego.

We wtorek (19 lipca) poza Dylczykiem komisja śledcza miała też przesłuchać gdańskiego biznesmena Mariusa Olecha. Z kolei w środę zeznania miał złożyć Andrzej Korytkowski, były prezes Finroyal, parabanku działającego w czasie funkcjonowania Amber Gold. Według ówczesnych doniesień medialnych obie firmy miały się połączyć. Tego samego dnia po południu przed komisją stawić miała się Danuta Jacuk-Plichta, teściowa Marcina P., która była zatrudniona w Amber Gold.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Komisja ds. Amber Gold przesunęła przesłuchania świadków

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA