×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kolejnych rewolucji w Kodeksie pracy nie będzie. Na razie

Od kwietnia 2023 r. obowiązują przepisy regulujące m.in. pracę zdalną. Zdaniem wiceminister Barbary Sochy na ten moment są one wystarczające. - Jeśli okaże się po czasie, że pewne doprecyzowania są potrzebne, to zmiany będziemy wprowadzać - mówi w rozmowie z PulsHR.pl

Kolejnych rewolucji w Kodeksie pracy nie będzie. Na razie
Na ten moment Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nie planuje wprowadzenia nowych regulacji dotyczących uelastycznienia pracy (fot. Claudio Shwarz/Unsplash))
REKLAMA
  • 7 kwietnia 2023 roku w życie weszła nowelizacja Kodeksu pracy, regulująca m.in. zasady wykonywania pracy zdalnej.
  • - Sygnał zwrotny jest taki, że "uczymy się", przyzwyczajamy się, przygotowujemy swoje własne procedury - mówi w rozmowie z PulsHR.pl wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.
  • Z badań, jakie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeprowadziło wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych, wynika, że wśród spółek notowanych na warszawskiej giełdzie główną barierą w wykorzystywaniu nowych przepisów jest bariera zarządcza.
  • - Myślę, że warto się temu przyjrzeć, bo mamy, jak to mówią analitycy rynku pracy, niewykorzystany potencjał kilkuset tysięcy bardzo dobrze wykształconych kobiet, które posiadają już doświadczenie zawodowe i które chętnie by do pracy wróciły - mówi Socha.
     

Z początkiem kwietnia w życie weszła pierwsza nowelizacja Kodeksu pracy. Uregulowanie procedur związanych z pracą zdalną wyczekiwane było przez pracowników i pracodawców, właściwie od 2020 roku. 

- Sygnał zwrotny jest taki, że "uczymy się", przyzwyczajamy się, przygotowujemy swoje własne procedury. Myślę, że każda zmiana jest pewnym procesem, który musi potrwać. I chociaż do pracy zdalnej już się przyzwyczailiśmy jako pracownicy i pracodawcy, w czym bardzo nam pomógł COVID-19, teraz wracamy do pewnej równowagi. Wiemy już jakie są wady i zalety tej formy pracy i każda organizacja wdraża swój sposób zarządzania pracownikami - mówi w rozmowie z PulsHR.pl wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.

Zobacz całą rozmowę z Barbarą Sochą

Ciąg dalszy materiału pod nagraniem wideo

 

 
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejnych rewolucji w Kodeksie pracy nie będzie. Na razie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA