Kolejny pomysł rządzących na długotrwale bezrobotnych

- Prowadzimy rozmowy z Ministerstwem Zdrowia, aby oddzielić status bezrobotnego od możliwości uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział "Gazecie Wyborczej" wiceminister pracy Jacek Męcina.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejny pomysł rządzących na długotrwale bezrobotnych

PODZIEL SIĘ


Autor: przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

7 maj 2013 9:45


GW pisze, że jedna trzecia osób rejestrujących się w urzędach pracy przychodzi tylko po ubezpieczenie zdrowotne. W Warszawie problem dotyczy aż połowy "bezrobotnych".

Niektórzy nie pracują nawet na czarno, traktując urząd jak furtkę do bezpłatnego leczenia. - Rejestrują się, idą do lekarza, a potem nie stawiają na umówioną wizytę w urzędzie. W skali miesiąca około 30 proc. osób, które wykreślamy z bazy, to właśnie takie przypadki - wylicza w rozmowie z dziennikiem Wiesław Drożdżyński, wicedyrektor wojewódzkiego urzędu pracy w Warmińsko-Mazurskiem.

To już kolejny pomysł Ministerstwa Pracy, jak pozbyć się z urzędów osób, które rejestrują się tylko po ubezpieczenie zdrowotne, m.in. resort planował od maja 2014 r. pozbawianie statusu bezrobotnego (i dostępu do darmowej służby zdrowia) nawet na dziewięć miesięcy osób, które odrzucają oferty pracy lub propozycje aktywizacji zawodowej. Przede wszystkim dotyczyłoby to osób długotrwale bezrobotnych. Jednak po konsultacjach resort zrezygnował z planowanych zmian - przypomina "Gazeta Wyborcza"

- Pojawiały się głosy ze strony urzędów pracy, że wykreślanie od razu na dziewięć miesięcy osób, które są najbardziej bierne i oddalone od rynku pracy, może być niesprawiedliwe - tłumaczy "Gazecie" wiceminister.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.