×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców jeszcze w tym roku

  • Autor: PAP/AT
  • 17 maj 2019 15:29

W procedowaniu są kolejne przepisy dotyczące przedsiębiorców w ramach pakietu przyjazne prawo, które powinny zostać przyjęte i wejść w życie jeszcze w tej kadencji parlamentu. Dołożymy wszelkich starań, aby prace nad tymi projektami zakończyły się przed wyborami jesiennymi, zgoda polityczna na nie jest, więc myślę, że wejdą w życie - mówiła podczas spotkania z przedsiębiorcami minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców jeszcze w tym roku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Minister przedstawiła efekty wprowadzonych dotychczas zmian w prawie dla przedsiębiorców w ramach "Konstytucji biznesu".
  • Według minister jednym z najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców nowych rozwiązań jest tzw. ulga na start.
  • Jak zapowiedziała Emilewicz podczas spotkania, w procedowaniu są kolejne przepisy dotyczące przedsiębiorców w ramach pakietu przyjazne prawo.

Minister uczestniczyła w spotkaniu z przedsiębiorcami, zorganizowanym w ramach drugiej edycji cyklu "Prawo do Przedsiębiorczości" w Krakowie. "Droga przedsiębiorcy jest drogą, która jest coraz częściej wybierana i to nas cieszy" - podkreśliła Emilewicz.

Od zeszłego roku w Polsce znacznie więcej nowych firm powstaje, niż się zamyka – mówiła podczas spotkania z przedsiębiorcami minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz

Podczas krakowskiego spotkania przedstawiła ona efekty wprowadzonych dotychczas zmian w prawie dla przedsiębiorców w ramach "Konstytucji biznesu".

Według minister jednym z najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców nowych rozwiązań jest tzw. ulga na start. Zakłada ona, że początkujący przedsiębiorcy nie muszą płacić składek na ubezpieczenia społeczne przez pierwszych 6 miesięcy wykonywania działalności gospodarczej. Zgodnie z przewidywaniami ulga na start pozwoli przedsiębiorcom zaoszczędzić ok. 8 mld zł w ciągu 10 lat.

"To rozwiązanie jest bardzo dobrze i chętnie przyjmowane przez debiutantów - trzech na czterech z nich korzysta z niego" - oceniła Emilewicz.

Czytaj też: Prawo podatkowe wciąż doskwiera przedsiębiorcom

Dzięki instytucji działalności nierejestrowej osoba fizyczna prowadząca działalność na mniejszą skalę (miesięczne przychody z niej pochodzące nie przekraczają 50 proc. minimalnego wynagrodzenia), nie musi rejestrować tej działalności ani płacić z tego tytułu składek ZUS.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców jeszcze w tym roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • TESCOLUDEK 2019-05-18 20:55:24

    TESCO,JESTFAJNE LIDLISTONKANIE!!!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA