×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kolejne problemy z pracą zdalną. Lekiem na bałagan ma być... instrukcja

Mnożą się wątpliwości dotyczące okazjonalnej pracy zdalnej. Pojawił się nawet pomysł, aby resort rodziny wydał instrukcję objaśniającą zasady wykonywania przez pracowników swoich zadań w tej formie.

Kolejne problemy z pracą zdalną. Lekiem na bałagan ma być... instrukcja
Pracodawcy i pracownicy chcą wiedzieć, jak w praktyce mają stosować przepisy dotyczące okazjonalnej pracy zdalnej (Fot. PAP/DPA/Uwe Anspach)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Ostatnia nowelizacja Kodeksu pracy na stałe wprowadziła do tych przepisów możliwość wykonywania tzw. okazjonalnej pracy zdalnej - w wymiarze do 24 dni w roku kalendarzowym.
  • Ta forma realizowania pracowniczych zadań wzbudza coraz więcej kontrowersji.
  • Pracodawcy obawiają się między innymi, że pracownicy będą składać wnioski o okazjonalną pracę zdalną zamiast wybierać przysługujące im dni urlopowe.
  • Posłanka Aleksandra Gajewska (PO) skierowała do minister rodziny i polityki społecznej interpelację w sprawie zmian w przepisach dotyczących właśnie zasad korzystania z okazjonalnej pracy zdalnej.

Pracodawcy i pracownicy chcą wiedzieć, jak w praktyce stosować okazjonalną pracę zdalną

- 1 grudnia 2022 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wprowadza na stałe do Kodeksu pracy możliwości wykonywania pracy zdalnej. (…) Z całą pewnością ułatwi to funkcjonowanie wielu zakładów pracy i da stałą, w tym uregulowaną możliwość wykonywania pracy zdalnej - przyznaje posłanka Aleksandra Gajewska (PO) w swojej interpelacji skierowanej do minister rodziny i polityki społecznej w sprawie zmian w Kodeksie pracy.

- W związku z tym, że praca zdalna była już przez znaczny czas stosowana w wielu miejscach pracy (na gruncie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych), pracodawcy i pracownicy mają doświadczenie w zakresie tej formy współpracy - dodaje posłanka.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kolejne problemy z pracą zdalną. Lekiem na bałagan ma być... instrukcja

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Gość 2023-02-24 13:06:06

    Od zawsze pracuje zdalnie i u nas w firmie jakoś jest to normalnie ogarnięte. Nikt problemów nie ma. A mi to bardzo pasuje, bo nie tracę czasu na dojazdy, mam czas normalnie zjeść śniadanie bez pośpiechu, a w ciągu dnia wstawiam pranie, włączam roombę czy gotuje, jak mam akurat czas.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA