×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kolejna organizacja pracodawców chwali Jarosława Gowina

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 18 paź 2019 18:15

Business Centre Club z zadowoleniem odebrał informację, że wicepremier Jarosław Gowin podziela argumenty pracodawców przeciwko zniesieniu limitu 30-krotności składek ZUS.

Kolejna organizacja pracodawców chwali Jarosława Gowina
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- Porozumienie nie zagłosuje za likwidacją 30-krotności składek ZUS. Ten temat zostanie zdjęty z agendy. To uderzenie w wysoko wyspecjalizowanych specjalistów, najbardziej kreatywną część społeczeństwa - powiedział w czwartek w programie Tłit Jarosław Gowin.

Dla przedsiębiorców walczących od początku pojawienia się tego pomysłu o odstąpienie od niego, to duże wsparcie. Wystarczy przypomnieć, że pod wspólnym apelem w sprawie utrzymania limitu składek na ZUS podpisało się razem z BCC aż 65 organizacji pracodawców. Również pracodawcy i związkowcy skupieni w Radzie Dialogu Społecznego uzgodnili stanowisko przeciwko likwidacji limitu 30-krotności składek na ZUS.

Czytaj więcej: Zniesienie limitu składek ZUS skłoni Polaków do wyjazdu za granicę?

Swój sprzeciw argumentują m.in. tym, że po wejściu w życie zmiany pogorszeniu może ulec konkurencyjności polskiego rynku pracy, wyraźniejsze będzie też pogłębienie jego segmentacji, co jest jednym z głównych wyzwań rozwojowych Polski. Mówią też o obniżeniu wynagrodzenia netto pracowników nawet o 11 proc., a wzroście kosztów zatrudnienia dla pracodawcy sięgającym nawet  16 proc. w takich sektorach: nowoczesnych technologii i usług dla biznesu, medycznym, lotniczym, motoryzacyjnym. Innym negatywny czynnikiem ma być rozwarstwienie wysokości świadczeń emerytalnych co jest sprzeczne z zasadą solidarności społecznej i szkodliwe z punktu widzenia długofalowej stabilizacji wydatków z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejna organizacja pracodawców chwali Jarosława Gowina
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA