Kobiety stanowią 45 proc. siły roboczej w sektorze rolnym

Copa-Cogeca zwróciła uwagę na niesamowity wkład kobiet w unijny sektor rolny. Panie stanowią 45 proc. siły roboczej w branży. Należy poprawić warunki ich pracy na obszarach wiejskich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kobiety stanowią 45 proc. siły roboczej w sektorze rolnym

PODZIEL SIĘ


Autor: Farmer.pl

www.farmer.pl

10 mar 2016 19:17


Przemawiając w Brukseli, Sekretarz generalny Copa-Cogeca powiedział, że cieszę się, że przywódcy na całym świecie przyjmują dzisiaj zobowiązania do działania na rzecz promocji równości płci. Kobiety na obszarach wiejskich UE stanowią niecałe 50 proc. całkowitej liczby ludności wsi i 45 proc. ludności aktywnej zawodowo, ale tylko 29 proc. z nich posiada własne gospodarstwo.

W celu pełnego wykorzystania ich potencjału Copa apeluje o:

● prawdziwe zobowiązania ze strony państw członkowskich na rzecz walki z nierównością płci na rynku pracy oraz w przypadku emerytur, która na wsi wynosi nawet 49 proc.

● dostęp do większej ilości dokładniejszych informacji, edukacji i kredytów dla kobiet, by mogły one walczyć z różnicami w zatrudnieniu.

● zasypanie luki między mężczyznami i kobietami w procesie podejmowania decyzji, poprzez zachęcanie kobiet do udziału w życiu ekonomicznym i publicznym i wsparcie dla rozwoju innowacyjnych projektów w sektorze rolnym (na szczeblu unijnym, krajowym i lokalnym) oraz inspirowanie stowarzyszeń biznesowych i sieci przedsiębiorstw.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.