×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Klub czytelnika w sklepie. Tak przedsiębiorcy omijają zakaz handlu w niedziele

  • jk
  • 25 lip 2022 15:11

Klub czytelnika, czyli miejsce w sklepie, w którym można wypożyczyć albo przeczytać książkę, to nowy sposób przedsiębiorców na ominięcie zakazu handlu w niedziele. Pomysł ten funkcjonuje w sieci Carrefour.

Klub czytelnika w sklepie. Tak przedsiębiorcy omijają zakaz handlu w niedziele
Zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy, otwieranie sklepów metodą "na klub czytelnika" jest niezgodne z prawem (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Franczyzobiorca sieci Carrefour w Warszawie utworzył klub czytelnika w sklepie.
  • Carrefour zapewnia, że spośród 700 sklepów franczyzowych przeważająca część nie działa w niedziele. Jak podała sieć, 25 proc. placówek jest otwarta, a obsługą klientów zajmują się ich właściciele.
  • Zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy, otwieranie sklepów metodą "na klub czytelnika" jest niezgodne z prawem.

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, klub czytelnika, czyli miejsce w sklepie, w którym można wypożyczyć albo przeczytać książkę, to nowy sposób przedsiębiorców na ominięcie zakazu handlu w niedziele. Pomysł ten został wdrożony w co najmniej kilkunastu sklepach w Polsce - pod przynajmniej czterema różnymi szyldami. Niedawno na taki krok zdecydował się franczyzobiorca sieci Carrefour w Warszawie.

Czytaj też: Niedziele handlowe mogą wrócić. Biznes ma nowy argument

Carrefour w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl zapewnia, że spośród 700 sklepów franczyzowych przeważająca część nie działa w niedziele. Jak podała sieć, 25 proc. placówek jest otwarta, a obsługą klientów zajmują się ich właściciele.

- Carrefour Polska nigdy nie ingeruje w decyzje niezależnych przedsiębiorców. Nie stymulujemy i nie zachęcamy naszych partnerów biznesowych do korzystania z alternatywnych rozwiązań. Oczywiście, monitorujemy rynek z punktu widzenia prawnych uregulowań w tym zakresie - czytamy w oświadczeniu sieci Carrefour przesłanym do redakcji serwisu wiadomoscihandlowe.pl.

Zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy, otwieranie sklepów metodą "na klub czytelnika" jest niezgodne z prawem.

- Nasze stanowisko w tej sprawie jest niezmienne. Każdy przedsiębiorca, który próbuje obchodzić przepisy, może spodziewać się kontroli PIP. Przypadki łamania obowiązującego zakazu, w szczególności podejmowanie pozornych działań, będą przez nas sankcjonowane z wykorzystaniem wszystkich posiadanych środków prawnych - przekazał portalowi wiadomoscihandlowe.pl Juliusz Głuski, rzecznik prasowy PIP.

Kreatywność przedsiębiorców

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Klub czytelnika w sklepie. Tak przedsiębiorcy omijają zakaz handlu w niedziele
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA