Katowice powracają do starych zasad. Taksówkarze będą musieli zdawać egzamin

Taksówkarze z Katowic domagają się przywrócenia egzaminów z topografii miasta. Jeszcze kilka lat temu, aby uzyskać licencję konieczne było najpierw szkolenie, a potem egzamin. Po zmianie przepisów wystarczyło już tylko zaświadczenie o niekaralności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Katowice powracają do starych zasad. Taksówkarze będą musieli zdawać egzamin

PODZIEL SIĘ


Autor: TVS

5 lis 2015 14:57


Na wniosek katowickich taksówkarzy, urząd miasta chce wrócić do zasad wydawania licencji sprzed kilku lat. Wtedy, żeby móc jeździć taksówką po Katowicach trzeba było spełnić kilka warunków, w tym przejść specjalny kurs i zdać egzamin.

Jak twierdzą taksówkarze, zmiany pozwolą wyeliminować tych spośród nich, którzy nigdy nie powinni zawodowo przewozić innych ludzi.

- Musiałem z zakładu pracy przynieść drugą kategorię prawa jazdy, żeby być zawodowym kierowcą. Teraz dzisiaj się odbierze prawo jazdy, a jutro już może się być taksówkarzem - mówi Wiktor Sionek, taksówkarz.

Przypomnijmy, ułatwienia w dostępie do profesji taksówkarza to efekt nowelizacji ustawy regulującej dostęp do niektórych zawodów. Liczba wydawanych licencji w Katowicach rośnie od kilku lat. W 2013 roku było ich prawie 900. W kolejnym roku przybyły 54. W 2015 roku liczba ta wzrosła o kolejnych 120 licencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.