Kara za fundusz reprezentacyjny

Ośmiu pracowników państwowego przedsiębiorstwa kolejowego zostało ukaranych za przeznaczenie ponad 800 mln juanów (ponad 130 mln dol.) na fundusz reprezentacyjny – podał w poniedziałek chiński urząd antykorupcyjny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kara za fundusz reprezentacyjny

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 paź 2013 9:42


To kolejny taki skandal w chińskich kolejach. Nie wiadomo, w jaki sposób pracownicy firmy zostali ukarani. China Railway Construction Corp. (CRCC), drugie co do wielkości przedsiębiorstwo w Chinach zajmujące się budową infrastruktury kolejowej, wydało 837 mln juanów (ok. 145 mln dol.) na przyjęcia dla gości - poinformowała w poniedziałek Centralna Komisja ds. Badania Dyscypliny na swojej stronie internetowej.

Stwierdzono nieprawidłowości w fakturach i księgowości. Szef Komisji Wang Qishan zapowiedział, że sprawę rozbuchanych kosztów reprezentacyjnych CRCC „należy surowo rozliczyć".

W związku ze stwierdzoną niegospodarnością 57 osób zostało oficjalnie upomnianych, a jednej być może zostaną postawione zarzuty - dodał.

Jak powiedział Wang, firma już podjęła działania naprawcze. To nie pierwszy skandal, jaki wstrząsnął państwowymi kolejami w Chinach. W lipcu br. na karę śmierci w zawieszeniu skazany został były chiński minister ds. kolei Liu Zhijun.

Sąd uznał go za winnego przyjęcia 10 mln dol. łapówek oraz nadużywania władzy w czasie, gdy nadzorował projekty w ramach budowy kolei dużych prędkości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.