Kaczyński: obecna władza prezentuje "postawę całkowitej bierności" wobec problemu bezrobocia

O rynku pracy w Polsce, walce z bezrobociem dyskutowali w sobotę w Szczecinie uczestnicy konferencji „Więcej pracy”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kaczyński: obecna władza prezentuje "postawę całkowitej bierności" wobec problemu bezrobocia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 maj 2013 13:00


W konferencji wziął udział m. in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wskazywał, że rząd prezentuje wobec problemu bezrobocia "postawę całkowitej bierności".

W czasie konferencji poseł PiS Stanisław Szwed mówił o tym, że przygotował narodowy program zatrudnienia jako odpowiedź na rosnące bezrobocie szczególnie wśród ludzi młodych. Poinformował zebranych, że czytanie projektu ma się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Jego strategicznym zadaniem jest wykreowanie 1,2 mln miejsc pracy w mniejszych ośrodkach i dla młodych dzięki m.in. pomocy dla zatrudniających ich przedsiębiorców.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił z kolei, że obecna władza prezentuje "postawę całkowitej bierności" wobec problemu bezrobocia. "Bardzo wielu specjalistów, którzy budowali statki, dziś pracuje w innych krajach, m.in. to oznacza, że Polska traci siły, potencję, a nasza przyszłość jest zagrożona" - mówił Kaczyński, wskazując na dawną stocznię szczecińską. Podkreślił, że wielkim problemem dla Polski jest emigracja zarobkowa.

Na spotkanie przybyli m.in. szefowie solidarności kilku regionów kraju, w tym parlamentarzyści PiS. Zebranym przypomniano na filmie historię upadku szczecińskiej stoczni. To - zdaniem przemawiających - przyczyniło się do degradacji regionu.

Konferencja odbyła się przed bramą główną dawnej stoczni szczecińskiej, w rozstawionym namiocie, a nie - tak jak planowano wcześniej - w historycznej stołówce stoczni, gdzie podpisano szczecińskie Porozumienia Sierpniowe.

Jak poinformował media Jacek Sasin - wiceprezes organizatora konferencji, czyli Ruchu Społecznego im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego - zarządca terenów postoczniowych Towarzystwo Finansowe Silesia wycofało zgodę na organizację spotkania.

"Mimo podpisanej umowy i wpłaconych pieniędzy za jej wynajem" - zaznacza Sasin.

Twierdzi, że należąca do Skarbu Państwa Silesia jako powód podała awarię instalacji elektrycznej. "Choć Ruch deklarował, że ma własne źródła zasilania, Silesia nie zmieniała zdania" - podkreślił. Dodał, że organizator oczekuje od ministra skarbu wyjaśnienia sytuacji i podania "prawdziwych powodów tej skandalicznej decyzji".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.