PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jerzy Białobok wróci do pracy w stadninie koni w Michałowie?

  • Autor: PAP/JS
  • 16 mar 2017 17:36

Nie odbyła się zaplanowana na czwartek (16 marca) w Sądzie Okręgowym w Kielcach rozprawa apelacyjna w sprawie o przywrócenie do pracy b. prezesa stadniny koni arabskich w Michałowie Jerzego Białoboka.

Jerzy Białobok wróci do pracy w stadninie koni w Michałowie?
Stadnina Koni Michałów hoduje konie czystej krwi arabskiej od ponad 60 lat. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)
REKLAMA

• Sprawę odroczono bez terminu z powodu choroby pełnomocnika Jerzego Białoboka.

• W sprawie, która toczyła się przed sądem niższej instancji, pełnomocnik Białoboka wniósł o przywrócenie b. prezesa do pracy na poprzednich warunkach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W połowie września ub. r. Sąd Rejonowy w Jędrzejowie nieprawomocnie orzekł, że zwolniony w lutym ub. r. były prezes stadniny koni w Michałowie, nie może wrócić do pracy. Jego powództwo oddalono w całości.

Białobok odwołał się od tego rozstrzygnięcia do sądu wyższej instancji.

Rozprawa miała się odbyć w czwartek, ale sąd zdecydował o jej odroczeniu. W piśmie skierowanym do sądu wnioskował o to bowiem - z powody swojej choroby - pełnomocnik Białoboka. Pismo w tej sprawie otrzymali też pełnomocnicy pozwanej instytucji, którzy przychylił się do wniosku. Sąd nie wyznaczył na razie nowego terminu rozprawy.

W sprawie, która toczyła się przed sądem niższej instancji, pełnomocnik Białoboka wniósł o przywrócenie b. prezesa do pracy na poprzednich warunkach. Początkowo w pozwie znalazło się także żądanie o odszkodowanie dla b. prezesa za czas pozostawania bez pracy, ale cofnięto je.

Istotą sporu było ustalenie, jaka umowa o pracę wiązała b. prezesa ze spółką, a w związku z tym - trybu, w jakim można było ją rozwiązać.

W ocenie sądu I instancji, umowa o pracę jaką Białobok zawarł w 1997 r. obejmuje zatrudnienie na czas pełnienia funkcji prezesa zarządu - dyrektora spółki. W takim przypadku stosunek pracy ulega rozwiązaniu na skutek odwołania członka zarządu lub jego rezygnacji.

Białobok pełnił funkcję prezesa i dyrektora spółki Stadnina Koni Michałów, nadzorowanej przez Agencję Nieruchomości Rolnych, od połowy 1997 r. 19 lutego ub.r. został zdymisjonowany przez prezesa ANR; dymisje otrzymali również wieloletni prezes stadniny w Janowie Podlaskim, Marek Trela i inspektor ds. hodowli koni w Agencji, Anna Stojanowska. Jako powód zwolnienia podano m.in. utratę zaufania i niegospodarność.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jerzy Białobok wróci do pracy w stadninie koni w Michałowie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA