PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Jarosław Zieliński: Zdarzyło się coś, co nie powinno wystąpić

Zdarzyło się coś, co nie powinno wystąpić – ocenił wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński przywłaszczenie przez policjantów z CBŚP mienia znacznej wartości, za co postawiono 13 funkcjonariuszom zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

  • Autor: PAP/JS
  • 6 mar 2017 16:18
Jarosław Zieliński: Zdarzyło się coś, co nie powinno wystąpić
Jarosław Zieliński (fot. msw.gov.pl)
REKLAMA

W sprawie chodzi o przywłaszczenie znacznych ilości podróbek markowych ubrań i kosmetyków, zabezpieczonych podczas akcji rozbicia nielegalnie produkujących je grup przestępczych.

"To jest sytuacja, która jest oczywiście bardzo przykra. Tylko prosiłbym, abyście państwo nie wyciągali wniosków, które by powodowałyby taką swoistą krzywdę w ocenie, w odbiorze, dla 100-tysięcznej formacji, jaką jest policja" - powiedział dziennikarzom wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który gościł w Gdańsku na otwarciu nowej jednostki ratowniczo-gaśniczej straży pożarnej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Zdarzyło się coś, co nie powinno wystąpić. My bardzo mocno stawiamy na wymagania związane z przestrzeganiem prawa przez samych funkcjonariuszy, na ich etykę, na ich etos, ale ludzie są różni, niestety, zdarza się czasem tak, że coś ich skusi. No i ci się właśnie okazali słabi, coś ich skusiło" - mówił wiceminister.

Przypomniał, że sprawę policjantów prowadzi prokuratura. "To musi być wszystko bardzo dokładnie wyświetlone, wyjaśnione, winni powinni być ukarani. Wszczęte zostały postępowania dyscyplinarne przez samą policję" - zaznaczył Zieliński. "Są odwołania związane z tymi, którzy pełnili funkcje kierownicze w CBŚP - zostali tych funkcji pozbawieni" - powiedział.

"Przyczyną tego na pewno była słabość tych funkcjonariuszy i skłonność do czegoś, co nie jest zgodne z przysięgą, jaką składają policjanci, z zasadami etyki i z przepisami prawa, ale na szczęście sama policja to wykryła, bo wykryło to przecież Biuro Spraw Wewnętrznych (Komendy Głównej Policji - red) i od tego się zaczęło wyjaśnianie tego problemu, a teraz sprawę prowadzi prokurator, więc oddajmy prokuraturze to, co do niej należy" - powiedział Zieliński.

Chodzi o śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez funkcjonariuszy warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. W sobotę kilkunastu z nich zostało zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych KGP.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jarosław Zieliński: Zdarzyło się coś, co nie powinno wystąpić

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA