×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jak rozliczyć PIT 2023, żeby nie zapłacić kar (PORADNIK)

  • jk
  • 21 lut 2023 10:59

Strony internetowe zachęcające do wypełnienia zeznania podatkowego w sieci, które powstały tylko po to, by wyłudzić dane czy „pośrednicy” żądający opłat za dostęp do oficjalnych serwisów Ministerstwa Finansów to tylko przykłady pułapek, w które może wpaść nieświadomy obywatel.

Jak rozliczyć PIT 2023, żeby nie zapłacić kar (PORADNIK)
Od 15 lutego większość podatników ma już dostęp do wypełnionych deklaracji, które czekają w usłudze Twój e-PIT (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Jak podkreślają eksperci, to podatnik jest odpowiedzialny za rozliczenie się z fiskusem – chodzi zarówno o dostarczenie na czas odpowiedniego dokumentu, jak i o poprawne wypełnienie formularza.
  • Warto być czujnym, aby uniknąć cyberoszustw. Ministerstwo Finansów ani żadna rządowa jednostka nie pobierają opłat za dostęp do swoich serwisów czy narzędzi ułatwiających obywatelom funkcjonowanie.
  • Skorzystanie z usługi Twój e-PIT nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania ani aplikacji, wystarczy jedynie komputer i dostęp do Internetu.

Od 15 lutego większość podatników ma już dostęp do wypełnionych deklaracji, które czekają w usłudze Twój e-PIT. Dzięki niej w tym roku podatek rozliczyło już ponad 1 mln osób. Od kilku lat rozliczenia są przygotowywane przez Krajową Administrację Skarbową, a od dłuższego czasu możemy składać PIT-y online, bez konieczności stania w kolejce w Urzędzie Skarbowym.

e-PIT, czyli deklaracje wypełniane przez Krajową Administrację Skarbową

Stosowny formularz PIT możemy wypełnić tradycyjnie w formie papierowej, dostarczyć fiskusowi online, korzystając np. z oficjalnego serwisu e-Deklaracje (formularz interaktywny w e-Urzędzie Skarbowym) lub skorzystać z wypełnionego zeznania podatkowego, udostępnionego przez Krajową Administrację Skarbową, czekającego na platformie Ministerstwa Finansów. Chodzi o Twój e-PIT.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Jak rozliczyć PIT 2023, żeby nie zapłacić kar (PORADNIK)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Kasia 2023-02-22 16:28:35

    ja sie nie martwie o jakies bledy bo w pitaxie to niemozliwe

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA