×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Inspekcja pracy sprawdza pensje w kancelarii Sławomira Mentzena

 • KDS
 • 7 cze 2023 17:18

Ruszyła kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w Kancelarii Mentzen, na czele której stoi Sławomir Mentzen, szef współtworzącej Konfederację partii Nowa Nadzieja. Inspektorzy sprawdzają, czy Mentzen nie oferował stawek poniżej minimalnego wynagrodzenia.

Inspekcja pracy sprawdza pensje w kancelarii Sławomira Mentzena
Sławomir Mentzen, szef współtworzącej Konfederację partii Nowa Nadzieja (fot. PAP/Albert Zawada)
REKLAMA
 • Związkowa Alternatywa zaskarżyła do PIP Kancelarię Mentzen w połowie kwietnia, kiedy to w mediach pojawiły się ogłoszenia o pracę, w których poinformowano, ile firma Mentzena planuje płacić za pracę w kancelarii.
 • Zdaniem związkowców firma łamie przepisy prawa pracy, oferując wynagrodzenie poniżej minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w 2023 roku w Polsce. 
 • Teraz kancelarię odwiedzają inspektorzy PIP. Związek podał, że otrzymał już informację o rozpoczęciu kontroli. Co na to przedstawiciele kancelarii? Podchodzą do sprawy spokojnie.

Do związku Zawodowego Związkowa Alternatywa wpłynęła informacja od Głównego Inspektora Pracy o rozpoczęciu kontroli w Kancelarii Mentzen. To efekt złożenia przez związek skargi do PIP na działania kancelarii znanego polityka.

- Wielu zwolenników Mentzena krytykuje nas za składanie "donosów" do PIP, tymczasem chodzi tu o obronę praw, które dotyczą wielu milionów obywateli. Lider Konfederacji jest osobą publiczną, a zarazem wzorem dla wielu, szczególnie młodych, ludzi. Promowanie bezprawnych rodzajów umów jest w tym kontekście tym bardziej naganne - komentuje sprawę Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Stawki poniżej minimalnej krajowej. Związek informuje PIP

O co chodzi? Zdaniem związku firma Mentzena miała dopuszczać się łamania prawa pracy m.in. poprzez proponowanie stawek poniżej płacy minimalnej. Osobie zatrudnionej na stanowisku asystenta ds. wsparcia IT proponowano 1800-2700 zł brutto za pracę na pół lub trzy czwarte etatu w ramach umowy zlecenie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (17)

Do artykułu: Inspekcja pracy sprawdza pensje w kancelarii Sławomira Mentzena
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Solonaryba 2023-06-09 10:17:23

  Lepsza taka promocja niż żadna. Normalni ludzie sprawdzą jak sprawa płac u Mentzena wygląda.

 • Harry 2023-06-09 07:18:04

  Nauczyciel stażysta zarabiał poniżej płacy minimalnej i nikt kontroli nie wysyłał z rządu ;)

 • Sławek Mencen 2023-06-08 23:18:47

  Tylko głos na Konfederację prorosyjską wprowadzi Polskę do Federacji Rosyjskiej - i wprowadzi w Polsce zarobki, jak z kancelarii i Federacji Rosyjskiej: 22 zł za godzinę brutto brutto. Gwarantuję. PS. Płatne w rublach.

  • Solonaryba 2023-06-09 10:11:44

   Dla takich jak ty 2 pln/h to zdecydowanie za dużo.

 • Ryszard 2023-06-08 23:00:44

  XD

 • Wojak 2023-06-08 18:30:34

  Nie ma jak oczernianie artykułami :) pis robi w gacie na rzadko ze starchu, bo ich iluzoryczny układ dobrego i złego z PO się kończy. PO PISie haha

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA