Ile osób straciło pracę w TVP i Polskim Radiu? Dziennikarze się buntują

• Stowarzyszenie "Towarzystwo Dziennikarskie" podsumowało zmiany kadrowe w mediach publicznych po objęciu rządów przez Prawo i Sprawiedliwość.
• W ocenie organizacji środowiska dziennikarskiego, zwolniono lub zmuszono do odejścia aż 59 osób.
• Lista osób pozbawionych zatrudnienia, wraz z apelem o przekazywanie kolejnych informacji o zmianach kadrowych w mediach, została skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich i międzynarodowych organizacji walczących o wolność słowa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile osób straciło pracę w TVP i Polskim Radiu? Dziennikarze się buntują

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

22 lut 2016 15:18


Towarzystwo Dziennikarskie opublikowało na swoich stronach listę nazwisk osób, które w ocenie organizacji zostały pozbawione pracy w mediach publicznych z powodów ideologiczno-politycznych. Na liście widnieje 59 nazwisk osób, które do niedawna były związane z mediami publicznymi. Według organizacji tylko z TVP zwolniono 45 dziennikarzy.

- Wiele z tych osób złożyło wypowiedzenia, nie chcąc uczestniczyć w politycznej pacyfikacji mediów, wielu skłoniono do rozwiązania umowy o pracę za zgodą stron, oferując lepsze warunki rozstania niż w przypadku wypowiedzenia. Na liście są też dziennikarze, którym uniemożliwiono pracę zabierając dyżury i tacy, z którymi rozwiązano umowy zlecenia - piszą w oświadczeniu członkowie organizacji.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.