PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ikea zwolniła pracownika za homofobię, a nie za katolicyzm. Jest wyrok

 • Autor: PAP/JP
 • 6 gru 2022 15:35

Sąd Okręgowy w Krakowie w postępowaniu apelacyjnym podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który uniewinnił Katarzynę N. oskarżoną o dyskryminację wyznaniową przy zwolnieniu jednego z pracowników. Wyrok jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie wyklucza skierowania kasacji.

Ikea zwolniła pracownika za homofobię, a nie za katolicyzm. Jest wyrok
Zdaniem warszawskiej prokuratury Ikea "promowała ideologię LGBT" (fot. Jeun Song/Unsplash)
REKLAMA

Zdaniem prokuratury to nie podane w wypowiedzeniu umowy o pracę przyczyny były powodem zwolnienia go z pracy, ale zadeklarowana przynależność do Kościoła i niepoprawne politycznie przekonania religijne.

Czytaj też: Ikea zwolniła pracownika za homofobię. Prokuratura broni "wolności sumienia"

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska przekazała PAP, że prokuratura uważa ten wyrok za błędny. "Dlatego wystąpi do sądu o sporządzenie pisemnego uzasadnienia pod kątem skierowania w tej sprawie kasacji" - zapowiedziała prok. Skrzeczkowska.

Przypomniała, że sprawa dotyczy okoliczności zwolnienia pracownika, który w wewnętrznej sieci firmy zamieścił dwa cytaty z Biblii, w reakcji na publikację artykułu promującego ideologię LGBT. Po tym zdarzeniu został zwolniony. "Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że oskarżona naruszyła prawa pokrzywdzonego, doprowadzając do zwolnienia go z pracy z powodu swoich arbitralnych ocen i uprzedzeń względem pracownika odwołującego się do wartości katolickich. Tym w ocenie prokuratury wypełniła znamiona zarzucanego jej przestępstwa z art. 194 kk penalizującego ograniczanie praw ze względu na przynależność wyznaniową" - podała.

Prokuratura wciąż zarzuca Ikei "promowanie ideologii LGBT"

"Podkreślić należy, że wpis pracownika z podaniem cytatów nie był atakiem na określoną osobę spośród współpracowników, a odpowiedzią na wcześniejsze działanie pracodawcy promującego ideologię LGBT" - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (13)

Do artykułu: Ikea zwolniła pracownika za homofobię, a nie za katolicyzm. Jest wyrok

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Slaw 2022-12-07 15:52:24

  A może zatrudniając się u KOGOŚ skupić się należy na uczciwej pracy zarówno lewi,prawi środkowi a potem sobie po pracy chodzie do kin ,kawiarni na piwko do kościoła,muzeum, dyskotekę lub sport. W pracy wykazać się zaletami charakteru( sumienność, punktualność, uczciwość,) Poglądy na ŚWIAT otaczający zostawmy na wspólne spotkania w grupie znajomych , przyjaciół albo tylko się tym zajmujcie a najlepiej może jako wspólny kraj,naród,obywatele przypomnijmy sobie co to UPRZEJMOSC, WYROZUMIAŁOŚĆ KULTURA , SERDECZNOŚĆ PO PROSTU TRISKA O NAJBLIŻSZYCH. Róbmy to na co mamy wpływ. A nie rzucajmy sobie kłody. Ot to POLSKA właśnie dumna z tradycji,Religi ,rodziny widzący koniuszek własnego noska ale jak sąsiad koło Ciebie się potknie to odwracamy się tyłem albo liczymy na każdego innego tylko nie.. JA..JA. no jak to? Pozdrawiam LUDZIE WIECEJ PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI SIĘ UCZCIE. Pa. Jest mi przykro jak się to widzi i czyta.

 • moje imie to Izaak 2022-12-07 12:51:41

  Dobrze że ,,sond,, nie zaskarżył 700 000 PLN nawiązki na rzecz oskarżonej. PiS gdzie reforma wymiaru sprawiedliwości ? DUDA WETO !

  • Binio 2022-12-07 17:27:10

   Semickie twoje imię, semicka religia, semickie tradycje i zwyczaje z żydowskiej Biblii ściągnięte, renegacie ze słowiańskiej Polskości. Jeszcze obrzezać się daj, bo bez tego dokładnie obrzezany św. Pietrek do żydowskiego nieba cię nie wpuści, byś Żydom dalej służył.

 • Jakobin 2022-12-07 10:39:02

  W IKEA byłem 2 razy: pierwszy i ostatni. Kiedy otwierali sklep w moim mieście. I z całą pewnością nie będę tam nigdy więcej. Dla przyponienia: założyciel IKEA był zdeklarowanym NAZISTĄ, ściśle współpracował z hitlerowskimi Niemcami i wspierał EUGENIKĘ!

  • klawisz 2022-12-07 10:50:25

   O wykorzystywaniu niewolniczej pracy więźniów na Białorusi nie ma już co wspominać.

 • Brajan 2022-12-07 09:40:18

  Jakoś dostałem obrzydzenie do Ikei. Nie wiem czy to normalne? Może to następne niezdiagnozowane jeszcze zboczenie?

 • Tiger 2022-12-07 04:46:59

  LGBT to choroba. Na leczenie za późno. Kiedyś to się izolowało albo kamienowało. Był spokój. Rozpanoszyło się ścierwo.

  • Normals 2022-12-07 17:17:07

   Kocham cię idioto, takim jaki jesteś. Dobrze że jesteś daleko, bo choć smrodu wyciekającego ze smarkami zgniłomózgowia wąchać nie muszę. Oby ci się dzidziuś LGBT urodził, może zakaprawione pedofilią sakramentalną oczęta cosik dostrzegą...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA