×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Hotelarze mają dość. Chcą pozwać skarb państwa za brak możliwości pracy

 • Justyna Koc
  jk
 • 27 kwi 2021 12:08

Coraz częściej adwokaci odbierają telefony od hotelarzy zainteresowanym pozwami przeciwko skarbowi państwa za lockdown i blokadę możliwości swobodnej pracy. Jak podkreśla mec. Marek Jarosiewicz z Kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski, zamknięta majówka to kropla, która przelała czarę goryczy.

Hotelarze mają dość. Chcą pozwać skarb państwa za brak możliwości pracy
Przez zaledwie trzy tygodnie w ciągu ostatniego półrocza branża hotelarska mogła działać w reżimie sanitarnym (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Od jesieni 2020 hotelarze mogą funkcjonować w bardzo ograniczonym trybie. Poluzowanie obostrzeń do 50 proc. reżimu sanitarnego nastąpiło na zaledwie trzy tygodnie.
 • Przedsiębiorcy przyznają, że straty są gigantyczne, a zadłużenie branży rośnie. Długi majowy weekend byłby szansą na potencjalne odrobienie strat
 • Hotelarze rozważają pozwy przeciwko Skarbowi Państwa lub otwieranie się na majówkę - oficjalnie lub nieoficjalnie.

Przez zaledwie trzy tygodnie w ciągu ostatniego półrocza branża hotelarska mogła działać w reżimie sanitarnym. Ponadto blokada możliwości działania w długi majowy weekend to dla branży straty liczone w milionach złotych, które trudno jest uzasadnić, bo przecież oficjalnie padają informacje, że trzecia fala pandemii ustępuje.

- Hotelarze przyznają, że ostatnie miesiące to dla nich pasmo bolesnych strat finansowych. Zamknięta majówka to kropla, która przelała czarę goryczy i pytań o możliwość walki o odszkodowanie jest bardzo dużo. Przedsiębiorcy są tym tematem zainteresowani, nawet w sytuacji gdy potencjalnie już niebawem ma nastąpić odmrożenie gospodarki i przywrócenie im możliwości działania – mówi mec. Marek Jarosiewicz z Kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski.

Długi majowy weekend to np. dla zachodniopomorskiego pasa nadmorskiego szansa na duży zysk i odrobienie strat z minionych miesięcy. Zamknięcie hoteli na majówkę trudno jest wytłumaczyć, skoro liczba zakażeń i hospitalizacji spada, a cała Europa powoli szykuje się do odmrażania gospodarki. Pytań jest wiele i należy spodziewać się, że hotelarze będą walczyć o swoje prawa.

Czytaj też: Apelują o szybką pomoc dla hotelarzy z Warmii i Mazur oraz Pomorza

- Hotelarze mają coraz większą świadomość prawną i dopytują o możliwość walki o odszkodowanie za straty wynikające z czasu lockdownu. Branża hotelarska ma swoją specyfikę, jest bardziej sezonowa i nie da się ukryć, że zamknięcie na czas świąt, ferii zimowych, czasu Wielkiej Nocy czy teraz majówki jest dla przedsiębiorców szczególnie bolesne. Przedsiębiorcy, z którymi rozmawiałem wielokrotnie mówili, że majówka to dla nich kropla, która przelała czarę goryczy. Nie potrafią zrozumieć dlaczego nie mogą działać choćby przy 50 proc. obłożeniu – mówi mec. Marek Jarosiewcz z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Hotelarze mają dość. Chcą pozwać skarb państwa za brak możliwości pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • PREZES1 2021-04-28 20:44:50

  HOTELARZE,NIE OŚMIESZAĆ SIĘ. ZOBACZCIE JAK NIEMIEC POZAMYKAŁ I CO CISZA.A POLACY JAK ZWYKLE PANSTWO NA KREDYTACH.A SUMIE TO BIDULA.

  • Ejxjjd 2021-04-28 22:54:01

   Miała być łapka w dół. Jeśli porownujesz Szwabów a Polskę to masz nieźle najem...e w głowie. Jak można to robić ,skoro nasze gospodarki to ,nawet nie ma co porównywać. Niemcy zresztą też mają dosyć. Co z tego że dostają kasę jak tr,eba,ale siedzenie w domu,brak kontaktu ,ruchu,pracy. Siada psycha. Niezły de..l jesteś. Zresztą,mnie inne kraje nie interesują,tylko moja ukochana Polska. Niemcy też protestują,w innych krajach również. Weź człowieku wyłącz tv,posłuchaj tych co nie boją się mówić, pomyśl logicznie,poskladaj fakty. Tyle. Może inaczej popatrzysz na pseudo pandemię ,nie tylko z perspektywy wodzą tv.

  • Bazazul 2021-04-29 05:12:16

   Co ciekawe - biadolą że pieniendzy nie ma, pracownikom nie płacą ale na prawnika i włuczenie po sądach kasa się znajdzie. .

 • No jak? 2021-04-28 19:01:02

  Zakazy pracy hoteli były nielegalne więc za co chcą pozywać?

  • Srx 2021-04-28 20:10:03

   A na przykład za wprowadzanie w błąd, straszenie sanepidami i inne tego typu. To wystarczy.

  • Urszulagfrrrrtg 2021-04-28 22:57:07

   Właśnie za nielegalne zamykanie głąbie kapuściany.

 • Rafał 2021-04-28 17:24:59

  Niestety pójdzie z naszych podatków Pinokio że swojej kieszeni nie wyjmie

 • Marek 2021-04-28 13:29:28

  I bardzo dobrze. Jeżeli ktoś (czyt. rząd) zabrania komuś pracować to niech za to zapłaci. Najlepiej byłoby z własnej kieszeni.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA